Architekci Krajobrazu na zajęciach warsztatowych w Ogrodzie Śląskim

19 września uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu wybrali się do Ogrodu Śląskiego w Świerklańcu, aby nauczyć się rozpoznawania grup roślin stosowanych w architekturze krajobrazu.

Taki wyjazd to bardzo atrakcyjna i bogata w treści forma zajęć. Ogród Śląski jest nieprawdopodobną ucztą dla oka. Zachwyca różnorodnością gatunków, odmian  i pomysłami na urządzenie ogrodu pokazowego. W czasie zwiedzania ogrodu poznaliśmy  historię powstania obiektu.Dostrzegliśmy ogrom pracy, pasji i doświadczenia właścicieli. Pomysł na projekt i zagospodarowanie każdego centymetra ziemi oraz połączenie tego w spójną przestrzeń zachwyca każdego odwiedzającego .

Zwróciliśmy szczególną uwagę na ogród geometryczny z barokową fontanną, strzyżonymi cisami i bukszpanem. Wyróżniał się on regularnością, symetrią i harmonią układu pośród pozostałych swobodnych kompozycji.

Wiadomości zdobyte podczas zajęć w Ogrodzie Śląskim stanowią praktyczne przygotowanie do egzaminu zawodowego, więc mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli uczestniczyć w tego typu warsztatach.

Paulina Korza kl. I TAK

GALERIA
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
Skip to content