ARCHITEKCI Z TAK-u na seminarium „Zieleń- Architektura-Krajobraz 2017”

W dniu 14 marca 2017r, uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Wojkowic, mieli okazję uczestniczyć w seminarium „Zieleń – Architektura- Krajobraz 2017”. Seminarium odbywało się  w Katowicach, a organizatorem tego spotkania była firma BELWEDER z Rudy Śląskiej.

Seminarium „Zieleń – Architektura – Krajobraz” jest jednym  z niewielu spotkań branżowych organizowanych na terenie województwa śląskiego. W tym roku przewidziano szereg ciekawych wykładów i pokazów sprzętu wykorzystywanego do pielęgnacji i zakładania terenów zieleni. Zaprezentowano najnowsze maszyny i urządzenia do pielęgnacji zieleni firmy HUSQVARNA. Sprzęt tego producenta wykorzystywany jest przez wiele firm prowadzących prace w terenach zieleni.  HUSQVARNA zaprezentowała również  nową  gamę  urządzeń akumulatorowych, które możemy wykorzystywać do pielęgnacji zieleni w obiektach wymagających zachowania ciszy i spokoju np;  szpitale, sanatoria, parki.   Uczniowie mieli okazje obejrzeć poszczególne urządzenia i porozmawiać z przedstawicielami firmy o ich możliwościach.

W drugiej części konferencji wysłuchaliśmy wykładu na   temat nowości szkółkarskich na terenach zieleni a także zasad doboru drzew i krzewów do ogrodów oraz terenów miejskich.

W czasie przerw mogliśmy wymienić doświadczenia z osobami odpowiedzialnymi za zieleń w miastach z dilerami sprzętu ogrodniczego z regionu, a także z wykładowcami uczelni wyższych kształcących architektów krajobrazu.

W tym roku w seminarium uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej Technikum Architektury Krajobrazu w Wojkowicach oraz osoby z najwyższymi ocenami z przedmiotów zawodowych z  klasy pierwszej i drugiej  wraz z opiekunem Przemysławem Lisem .

Cieszymy się,  że  kolejne zaproszenia będą adresowane do znacznie większych grup.

                                                                                                              Przemysław Lis ( E.K)

GALERIA
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
Skip to content