Dla Uczniów ZSOiT w Wojkowicach – wsparcie w zdalnym nauczaniu :)

Warto wykorzystać czas spędzany w domu na rozwój i samokształcenie, oto kilka propozycji dla Naszych Uczniów:

1. Znakomita wiadomość dla maturzystów zdających język polski w wersji rozszerzonej, dla uczniów przygotowujących się do olimpiady języka polskiego, dla nauczycieli-polonistów.
Instytut Badań Literackich PAN w związku z pandemią otworzył szafę ze swoimi zasobami cyfrowymi.
Tym samym młodzi pasjonaci literatury ojczystej otrzymują łatwy dostęp do:
➡najważniejszych publikacji, w tym pdf-ów książek i artykułów
➡zeszytów Nowej Panoramy Literatury Polskiej
➡wykładów nagranych w związku z rokiem Bolesława Prusa i Konkursem Sienkiewiczowskim
➡specjalnie nagranych „Wykładów mistrzowskich”, w trakcie których wybitni znawcy omawiają najważniejsze zjawiska w literaturze dawnej i współczesnej, przyglądają się polskim pisarzom, a także interpretacjom poszczególnych utworów.

Więcej: https://ibl.waw.pl/pl/edukacjazdalna/wyklady-mistrzowskie

2. Uczniowie Technikum, wykorzystajcie czas spędzony w domu na przygotowanie się do egzaminów!
➡️ Znajdziecie tu testy online z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, które możecie rozwiązywać bezpośrednio na stronie (również w smartfonie czy tablecie), dzięki czemu lepiej przygotujecie się do egzaminu z wybranej kwalifikacji.
➡️ Test zostaje automatycznie sprawdzony i oceniony w skali procentowej. Kolejność pytań i odpowiedzi jest generowana losowo, co zwiększa skuteczność nauki.

Więcej:https://kwalifikacjewzawodzie.pl

3. Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zaprasza uczniów z Naszej Szkoły na dwa wykłady, które odbędą się na platformie ClickMeeting.
➡️I wykład: Romantic roots of environmentalism – wykład w języku angielskim, odbędzie się 12 maja 2020 r. o 14:00 – 14:45, na platformie ClickMeeting.
Wykład poprowadzi dr Agata Sitko – doktor nauk humanistycznych z zakresu literatury angielskiej, absolwentka studiów podyplomowych z historii sztuki oraz grafiki komputerowej i multimediów. Wykładowca na kierunku Filologia angielska w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Członek Filologicznego Zespołu Badawczego BESTO (Uniwersytet Śląski, Katowice). Zainteresowania badawcze: psychoanaliza, „Thing theory”, gender i sztuka oraz Animal Studies.
Link do wydarzenia:www.facebook.com/events/578104449727662/
Link do rejestracji: https://tiny.pl/7mzrh
➡️ II wykład: Smog i zmiany klimatu – niedoceniani przeciwnicy, odbędzie się 14 maja 2020 r. o 14:00 – 14:45, na platformie ClickMeeting.
Wykład poprowadzi dr hab. n. med. Renata Złotkowska – lekarz, epidemiolog, pracownik naukowy i dydaktyczny, ekspert Unii Europejskiej w dziedzinie zdrowia publicznego, członek krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych, wykładowca w Wyższej Szkole Humanitas.
Link do wydarzenia:www.facebook.com/events/528148407873295/
Link do rejestracji:https://tiny.pl/7mvpl

4. ZAPROSZENIE do uczestnictwa w Wirtualnych Targach Edukacyjnych dla Maturzystów pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej!
https://www.wirtualnetargiedukacyjne.pl.
Mając na uwadze sytuację w kraju, chcemy dać maturzystom możliwość zapoznania się z ofertą Uczelni Wyższych w jednym miejscu. Targi, jakie są przed nami mają wyjątkowy charakter.
1) Czas trwania – zaczynamy 15 maja 2020 a będą one trwać aż do 15 października 2020.
2) Koszty – targi są bezpłatne
3) Przygotowujemy specjalne paczki dla maturzystów, szkół średnich oraz szkół wyższych.
4) Każda Uczelnia ma własny profil (stoisko), w którym będzie pokazana oferta edukacyjna. Maturzyści będą mieli możliwość porozmawiania na forum o ofercie danej uczelni lub umówienia się na rozmowę z działem rekrutacji.
Chcemy, aby te Wirtualne Targi Edukacyjne stanowiły jedno z przedsięwzięć, które ma realny wpływ na rzecz pobudzenia aktywności maturzystów poszukujących informacji na temat kierunków i form kształcenia. To swoista giełda edukacji, podczas której swoją ofertę pokaże kilkaset publicznych i niepublicznych uczelni wyższych z całej Polski.
Zachęcamy przedstawiciela szkoły do zarejestrowania się na stronie wydarzenia (https://www.wirtualnetargiedukacyjne.pl), gdzie po bezpłatnej rejestracji pojawi się możliwość zaproszenia wybranych osób na wydarzenie na podstawie adresu e-mail.
Naszą misją jest ułatwienie tego trudnego wyboru, jakim jest wybór Uczelni Wyższej.

5. Muzeum Narodowe w Warszawie proponuje – warsztaty on-line, powtórki do #matura2020 z historii sztuki, nowości muzealne.
To wszystko dostępne na stronie➡️ http://mnw.art.pl

Skip to content