Czy pogoda i humor wpływają na dokonywanie przestępstw? Co się stało z zaginioną Joanną i jakie są możliwości kryminalistyki w poszukiwaniu osób zaginionych? Czy rzeczywiście można wykryć kłamstwa przy użyciu nowych technologii? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas praktycznych warsztatów i ciekawych wykładów organizowanych w ramach Dni z psychokryminalistyką na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, które odbyły się 8 marca 2018 roku.
Wydarzenie to adresowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i wszystkich osób zainteresowanych tajnikami tej fascynującej dziedziny wiedzy, jaką bez wątpienia jest psychokryminalistyka. Wzięło w nim udział dwudziestu uczniów z naszej szkoły z klas psychologiczno – pedagogicznych oraz policyjno – prawnych. Uczestniczyli oni w niezwykle ciekawych warsztatach, wykładach z zakresu psychologii oraz psychokryminalistyki, a także w bardzo sprawnie przeprowadzonej grze edukacyjnej „Kolekcjoner”, przygotowanej przez członków Koła Naukowego Criminal Cases. W niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają znikać studenci. Co ich łączy? Dlaczego znikają? Co się z nimi dzieje? Kto za tym stoi? Gra składała się z 10 etapów, podczas których zadaniem uczestników była m. in. odpowiedź na powyższe pytania. Udział w grze był okazją do wcielenia się w role śledczych, których zadaniem było złapanie sprawcy zniknięć studentów. Dla uczestników zostały przygotowane liczne zagadki oraz zadania, wykorzystujące wiedzę psychokryminalistyczną. Uczestnicy mieli również okazję do przetestowania swoich umiejętności z zakresu kryminalistyki, psychologii oraz nauk pokrewnych.
Cały dzień spędzony na Uniwersytecie SWPS z pewnością przyniósł olbrzymią porcję nowej wiedzy specjalistycznej, ale także był okazją do świetnej zabawy dla naszych uczniów.
GALERIA |
KLASA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA |
KLASA POLICYJNO – PRAWNA |