Dzień Kariery w ZSOiT w Wojkowicach razem z OHP.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach odbył się „Dzień Kariery z OHP”. W programie znalazły się m.in. kiermasz ofert pracy stałej i wakacyjnej oraz warsztaty dla młodzieży „Europejski i lokalny rynek pracy w ramach sieci EURES oraz „Kompetencje przyszłości”.

W Dniu Kariery uczestniczyły zaproszone przez nas Młodzieżowe Centra Kariery OHP w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu, Młodzieżowe Biuro Pracy OHP w Katowicach, Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Katowicach oraz Agencja Pracy HR For Business Partner. W czasie warsztatów uczniowie mogli doskonalić umiejętności potrzebne do realizacji wyzwań, z jakimi zmierzą się rozpoczynając studia lub wchodząc na rynek pracy.

Mając na uwadze zbliżające się wakacje i zainteresowanie młodzieży pracą zarobkową w tym okresie, odbył się również kiermasz ofert pracy, który adresowany był zarówno do młodzieży, jak i absolwentów naszej szkoły. Do dyspozycji było wiele ciekawych ofert pracy m.in: obsługa imprez w Hali Widowiskowej „Spodek” i na Stadionie Śląskim, prace porządkowe na Stadionie Śląskim, praca w sieci Biedronka, praca jako przedstawiciele handlowi, pracownicy porządkowi, inwentaryzacji, sprzedawcy lodów i gofrów, kelnerzy, pomoc kuchenna, pracownicy obsługi hoteli i ośrodków wypoczynkowych (praca nad morzem) i wiele innych.

Organizacja Dnia Kariery pozwoliła młodzieży zapoznać się z możliwościami rozwoju zawodowego na poszczególnych etapach kariery zawodowej, a także znaleźć zatrudnienie w czasie wakacji.

 

Lidia Musiał

Szkolny doradca zawodowy

Skip to content