ti73

DZIEŃ OTWARTY ZSOIT W WOJKOWICACH

17 marca drzwi naszej szkoły było szeroko otwarte dla licznie przybyłych gimnazjalistów, zainteresowanych proponowaną przez nas ofertą kształcenia.Naszym celem było przedstawienie w najpełniejszy sposób różnorodności podejmowanych przez nas działań w obrębie kierunków kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym oraz zawodów proponowanych przez Technikum Architektury Krajobrazu, a także bogatej oferty zajęć dodatkowych. Za najlepszy sposób, by ten zamiar zrealizować uznaliśmy grę edukacyjną.

Niesamowitym zbiegiem okoliczności :-) okazało się, że tego dnia zaginął niezwykle cenny starodruk ze szkolnej biblioteki… Czy ktoś widział sprawcę? Są poszlaki, fragmenty fotografii… Wszystko do zdobycia, ale oczywiście po wykonaniu wskazanych zadań.

W tak trudnej sytuacji nieoceniona oczywiście była fachowa pomoc bystrych i dociekliwych policjantów, dzielnych strażaków oraz zaglądających w głąb duszy psychologów, czyli NASZYCH UCZNIÓW z kierunków: policyjno – prawnego, pożarniczo – ratowniczego oraz psychologiczno – pedagogicznego!

Pod ich opieką i z mapą w ręku kandydaci do NASZEGO LICEUM przemierzyli szkołę w poszukiwaniu sprawcy. Na ich drodze pojawiły się jednak liczne wyzwania, po pokonaniu których byli coraz bliżej prawdy…

Wyginam śmiało ciało, Twój ślad, Wystrzałowo i naukowo, Wypisz, wymaluj…, Przystanek Europa, Słoneczny patrol, Psychofigle to tylko niektóre przystanki z zadaniami do wykonania.Nie tylko pracą jednak człowiek żyje, więc gimnazjalistów czekał także relaks w Bistro pod Palmami. Nikogo nie zaskoczy pewnie fakt, ze było to miejsce najchętniej odwiedzane, tym bardziej, ze z pomocą licealistów można tam było rozwiązać Test szkolnej wiedzy tajemnej, który dotyczył wiedzy niezbędnej do tego, by odnaleźć się w naszej szkole (a nie jest to wiedza zawarta w programach nauczania :-) )…

Na koniec identyfikacja i schwytanie sprawcy, a po wszystkim  oczywiście nagrody, nagrody, nagrody…

Gimnazjaliści mogli także zobaczyć pokaz ratownictwa technicznego oraz musztry paradnej – wszystko w wykonaniu naszych uczniów z klas policyjno – prawnych oraz pożarniczo – ratowniczych.

Nie mniej atrakcyjnie było w naszym Technikum Architektury Krajobrazu – gimnazjaliści zainteresowani kształceniem w zawodach: technik architekt krajobrazu, technik geodeta oraz technik lotniskowych służb operacyjnych  wzięli udział w grze edukacyjnej  Poszukiwacze technikowego skarbu.

Gimnazjaliści w trzyosobowych grupach pod opieką przewodników z NASZEGO TECHNIKUM, mając do dyspozycji mapę poszukiwali ukrytego na terenie szkoły Technikowego skarbu. Aby go odnaleźć trzeba było odwiedzić kilka pracowni i wykonać dziewięć misji.

Misje dotyczyły oczywiście zadań związanych z naszymi zawodami: Wyzwanie geodety,Układanka z tachimetrem, Zawodowy tor przeszkód (z wykorzystanie sprzętu geodezyjnego), Test odwagi, Zrób sobie prezent – wykonywanie ozdób (stroików) wielkanocnych, Podziel przestrzeń, W lot ustaw samolot, Tajemniczy alfabet lotniczy, Co to za maszyna?

Każda wykonana misja przybliżała do miejsca ukrycia skarbu…

Dodatkową atrakcją był symulator lotów, a każdy uczestnik mógł zaspokoić swój głód w „Technik barze”.

Nie zabrakło również atrakcyjnych wygranych, wśród których znalazły się bilety do kina, power banki, selfi stick, zestawy kreślarskie i inne drobne gadżety.

Tegoroczny Dzień Otwarty ZSOiT w Wojkowicach upłynął pod znakiem dynamicznych działań, twórczych wyzwań oraz sporej dawki humoru.

Tak właśnie u nas jest  na co dzień :-) Zapraszamy!

Agnieszka Mańka

GALERIA