ENGLISH LANGUAGE TOURNAMENT, czyli – jak rozwijamy talenty językowe

Już po raz kolejny, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wojkowicach zorganizował TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO, który zgromadził uczniów wraz z opiekunami z Gimnazjum w Wojkowicach, Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich, Gimnazjum nr 2 w Czeladzi, Zespołu Szkół – Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku oraz Gimnazjum nr 5 w Będzinie.
Celem Turnieju była popularyzacja języka angielskiego oraz doskonalenie umiejętności swobodnego komunikowania się. Spotkanie to było wyjątkową okazją do sprawdzenia swoich predyspozycji językowych, gdyż główną zasadą było porozumiewanie się wyłącznie w języku angielskim.
W programie Turnieju przewidziano miniaturę teatralną w języku angielskim pt.: „Vampires Strike Back – The Thriller Night” według scenariusza i w reżyserii nauczycielki języka angielskiego Pani Iwony Olszówki. Przedstawienie zostało odegrane przez uczniów naszej szkoły, samą autorkę, a także Wolontariuszki z Ukrainy i Hiszpanii – realizujące roczny projekt Wolontariatu Europejskiego w Naszej szkole.
Młodzież wykonywała różne zadania skupiające się wokół doskonalenia umiejętności językowych. Uczniowie pracowali w grupach nad krótkimi scenkami teatralnymi, oglądali prezentację multimedialną, rozwiązywali quiz oraz tworzyli własne „opowieści z dreszczykiem”.
W trakcie zadań uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.
Podczas Turnieju młodzież miała także okazję do licznych rozmów z wolontariuszkami European Voluntary Service pracującymi w naszej szkole. Alyona Kononenko z Ukrainy oraz Irene Ruiz z Hiszpanii chętnie odpowiadały na pytania zainteresowanych osób.


BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!
GRATULUJEMY KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH!
i… oczywiście… ZAPRASZAMY ZA ROK!

Iwona Olszówka   (E.K.)

GALERIA
Skip to content