Forum na rzecz rynku pracy – zajęcia zawodoznawcze dla młodzieży

Koniec roku szkolnego to czas, kiedy młodzież poważnie myśli o podjęciu pracy, w celu pozyskania własnych środków,  które umożliwią im na przykład zaplanowanie  pozostałej części wakacji.
Wychodząc na przeciw potrzebom uczniów, Szkolny Ośrodek Kariery, działający w naszej szkole, wraz z Młodzieżowym Centrum Kariery w Będzinie, zorganizowały  Forum Na Rzecz Rynku Pracy, w ramach którego odbyły się zajęcia zawodoznawcze dla młodzieży klas I LO i TAK oraz Szkolne Targi Pracy.
Przedsięwzięcie powiązane było z obchodami 60- lecia Ochotniczych Hufców Pracy, które zawsze wspierają młodzież w trudnych decyzjach związanych z podjęciem pracy.
13 czerwca odbyły się warsztaty dla uczniów „Mój kapitał – analiza mocnych i słabych stron”. Zajęcia przeprowadzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji zawodowej z Dąbrowy Górniczej oraz Młodzieżowego Centrum Kariery z Będzina.
Obecni na warsztatach uczniowie pracowali nad odkrywaniem swoich mocnych stron, dowiedzieli się, jak mogą je wykorzystać, aby osiągnąć sukces. W czasie ćwiczeń wyznaczali sobie konkretne cele, planowali działania.
Udział w zajęciach pozwolił uczniom uświadomić sobie, że każdy posiada indywidualne zdolności i umiejętności, które może twórczo spożytkować i sprawić , aby stały się jego atutem na rynku pracy.

Lidia Musiał    (B.Ch.)

GALERIA
SZKOLNY OŚRODEK KARIERY