Irene Ruiz

ireneHello! My name is Irene. I’m 22 years old. I’m from Spain. I studied Primary teaching at Murcia’s University because I love children. Now, I’m here as EVS collecting experiences and learning languages.
What’s about my hobbies? I like sports (I prefer play than watch) and I love travel (but I need more money for this hobby). I selected this country because on holidays 4 years ago I came here and I fell in love with the country so since that day I’ve wanted to go back and stay here for a while. In my opinion is a bit cold for me but I like when I look out the window and it’s snowing.
My job in this school consists in every day we do tandems with teenagers of different classes; we speak about their hobbies, their future, etc. Also we took the opportunity to tell them the opportunities offered by the European programs for youth, it has many advantages to improve their future.
After tandems we go to Świetlica (Primary School) and I love it, I can’t understand the children because they speak polish but even without speak polish they want to play with me 🙂

I hope to have the best 9 months in my life 🙂

Cześć! Mam na imię Irene. Mam 22 lata, jestem z Hiszpanii. Studiowałam nauczanie wczesnoszkolne na Uniwersytecie w Murcji, ponieważ kocham dzieci. Obecnie, jestem tutaj jako wolontariuszka EVS po to, żeby zebrać nowe doświadczenia i nauczyć się języków obcych.
Jakie jest moje hobby? Lubię sport (wolę grać niż oglądać) oraz lubię podróże (lecz potrzebuję więcej pieniędzy na to hobby). Wybrałam Polskę jako kraj goszczący, ponieważ 4 lata temu, w czasie wakacji przyjechałam tutaj i zakochałam się w tym kraju, więc od tego dnia zapragnęłam wrócić tutaj i zostać na dłużej. Moim zdaniem, jest tu trochę za zimno dla mnie, ale podoba mi się, gdy wyglądam przez okno i widzę padający śnieg.
Moja praca w szkole polega na tym, że codziennie mam zajęcia z uczniami z różnych klas, tzw tandemy językowe. Rozmawiamy o ich zainteresowaniach, ich przyszłości itp. Mam okazję przekazać nastolatkom możliwości oferowane przez europejskie programy dla młodzieży. Jest wiele możliwości, aby polepszyć w ten sposób swoją przyszłość. Po zajęciach, chodzę na świetlicę do dzieci ze szkoły podstawowej. Uwielbiam to, chociaż nie rozumiem dzieci, ponieważ mówią po polsku, ale mimo tego, że nie mówię w ich języku, dzieci chcą się ze mną bawić. 🙂
Mam nadzieję, że będzie to najlepsze 9 miesięcy w moim życiu 🙂 

Irene Ruiz

Skip to content