Jak to jest zrobione?

Zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom hipermarketu to olbrzymie wyzwanie. O tym, jak jest to zrobione 22 i 24 marca 2011r. mogli dowiedzieć się w uczniowie klasy pierwszej i drugiej LO o kierunku pożarniczym uczestniczący w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Będzinie, Pana Kapitana Artura Markiewicza. Zajęcia odbywały się na terenie Centrum Handlowego M1 w Czeladzi, a ich tematem przewodnim było zapoznanie się z systemem zabezpieczenia przeciwpożarowego w obiekcie wielkopowierzchniowym.

Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia i omówienia przez eksperta schematu systemu przeciwpożarowego zainstalowanego w Centrum Handlowym zawierającego np. podział na poszczególne strefy. Następnie mogliśmy zobaczyć zabezpieczenia zainstalowane zarówno na pasażach handlowych jak i w hipermarkecie Real.
Ciekawym zagadnieniem było porównanie zabezpieczenia zastosowanego w "starej" części Centrum 14 lat temu z nową instalacją ostatnio oddaną do użytku.
Następnie odwiedziliśmy miejsca niedostępne na co dzień, takie jak centrala tryskaczowa czy pompownia.
Lekcja pozwoliła nam przybliżyć sobie zagadnienia zabezpieczeń i profilaktyki przeciwpożarowej w praktyce, a także znaleźć odpowiedzi na pytania, które często stawiają nam eksperci w trakcie wykładów prowadzonych w szkole.
Warto dodać, że organizacja tego rodzaju zajęć możliwa jest dzięki objęciu klas pożarniczych naszej szkoły patronatem Komendy Powiatowej PSP w Będzinie.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Centrum Handlowego M1 za umożliwienie przeprowadzenia lekcji poglądowej oraz Kpt. Arturowi Markiewczowi za organizację tych niezwykle interesujących zajęć, pozwalających nam skonfrontować teorię z praktyką.
 

GALERIA

Skip to content