KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC

29 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu “Laboratorium Innowacji Kulturalnych”, realizowanego przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wojkowicach i gminą Wojkowice w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura. W podsumowaniu udział wzięli: Barbara Pawlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, Marek Skrobek – Skarbnik Miasta Wojkowice oraz Maciej Klimek – Radny Rady Miasta Wojkowice (koordynator i autor projektu).

Uczennice naszej szkoły Anna Hetmańczyk, Julia Cicha z klasy III LO i Anna Herdzin z kl. II TAK wzięły udział w konkursowej części projektu „Laboratorium Innowacji Kulturalnych”.
Ideą pierwszego konkursu „Pomysł na innowacje” Wojkowice 2020 było pokazanie innowacyjności w pomysłach na działania kulturalne w naszym mieście. Nagradzane były niekonwencjonalne pomysły codziennych działań – uczennice LO – Anna Hetmańczyk i Julia Cicha wzięły udział w konkursie literackim. Natomiast Anna Herdzin z technikum wzięła udział w konkursie fotograficznym: „Pokaż co zmienić w Twoim społecznym otoczeniu”  ideą tego konkursu było kształcenie umiejętności posługiwania się komunikacją niewerbalną oraz budowanie poczucia społecznej odpowiedzialności za miejsce zamieszkania.

Prace dziewczyn zyskały uznanie komisji konkursowej, która postanowiła uhonorować je nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Wręczenie nagród laureatkom odbyło się w MOK-u.

Laboratorium Innowacji Kulturalnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach stworzyło przestrzeń, w której można eksperymentować, zmieniać, konsultować – miejsce, w którym młodzież będzie mogła czerpać inspiracje i wzmocnić się w kreatywnym i przedsiębiorczym podejściu do działań na rzecz kultury, edukacji i społeczności lokalnej.

GRATULUJEMY!

GALERIA
Skip to content