Koncert Charytatywny „Głosy dla Hospicjum”

Wolontariusze Centrum Wolontariatu działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, wzięli udział w corocznym koncercie charytatywnym organizowanym przez Fundację Onkologiczną „Pro Salute” w ramach Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej – „Głosy dla Hospicjum”.
Podobnie jak w latach ubiegłych koncert odbył się w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. W tym roku gwiazdą wieczoru był dynamiczny, pełen energii i nowoczesnych brzmień zespół FUTURE FOLK, prezentujący nowoczesną wizję muzyki spod Tatr.
Mieszkańcy miasta i powiatu uczestnicząc w koncercie mieli możliwość wsparcia podopiecznych Hospicjum Onkologicznego Fundacji Pro Salute – z zebranych środków zakupione zostaną min. wenflony, sprzęt jednorazowy, materace przeciwodleżynowy itp. Zbierano również środki na zakup aparatu BOA-Max do masażu dla kobiet-amazonek po mastektomii.
Wolontariusze Centrum Wolontariatu, jak co roku z pełnym zaangażowaniem zbierali środki finansowe, pomagali w obsłudze koncertu.

Koncerty Charytatywne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i przede wszystkim zrozumieniem problemu, a obecność wolontariuszy w takich akcjach daje nadzieję, że nie pozostajemy z problemem sami.

Lidia Musiał
Opiekun Centrum Wolontariatu w ZSOiT w Wojkowicach.

GALERIA
SZKOLNE CENTRUM WOLONTARIATU