Koncert Świąteczny

Już po raz XVIII, w wypełnionej gośćmi sali gimnastycznej naszej szkoły, spotkaliśmy się na Koncercie Świątecznym, który zorganizowali uczniowie i nauczyciele ZSOiTw Wojkowicach oraz Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego” w Wojkowicach.

W tym roku wybrzmiały najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonane przez uczniów liceum i technikum, Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” oraz Wojkowicki Zespół Bluesowy. Wszystkich przyjaciół szkoły powitały p. Justyna Pitas –  Dyrektor Szkoły,  p. Joanna Sączewska – Prezes TPLO oraz p. Agata Jagodzik w podwójnej roli: wicedyrektora szkoły oraz członka zarządu Stowarzyszenia TPLO i skierowały do zebranych słowa pełne świątecznego ciepła. Podkreśliły, że kolędowanie to jeden z najpiękniejszych świątecznych zwyczajów. Śpiewanie kolęd przepełnionych miłością, radością oraz zadumą zbliża ludzi, łączy pokolenia wojkowickiej społeczności oraz buduje bożonarodzeniową atmosferę. 

Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu stroików i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów technikum pod kierunkiem p. Aleksandry Błaszczyk i p. Marioli Kubicy. Cały dochód z koncertu stowarzyszenie przeznaczy, zgodnie ze statutem, na potrzeby dydaktyczne szkoły.

W imieniu organizatorów bardzo dziękujemy za mile spędzony wieczorny, przedświąteczny czas.

Agata Jagodzik

GALERIA
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ LO W WOJKOWICACH