Lekcja patriotyzmu i obywatelskiej odpowiedzialności.

Reprezentacja klas policyjno – prawnych  LO w Wojkowicach na uroczystości  posadzenia Dębów Pamięci.

4 kwietnia br. 30 osobowa reprezentacja uczniów klas policyjno – prawnych naszego Liceum razem z dyrektorem szkoły i opiekunami wzięła udział w uroczystości posadzenia Dębów Pamięci i odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej ku czci funkcjonariuszy Policji Województwa Śląskiego zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 r. w ZSRR.

Wydarzenie to stanowiło jednocześnie inaugurację obchodów 90 Rocznicy Utworzenia Policji Województwa Śląskiego 1922-2012.

Gospodarzem tego niecodziennego przedsięwzięcia była Szkoła Policji w Katowicach, która współorganizowała  uroczystość z Katowickim Oddziałem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina policyjna 1939 r.

Celem przedsięwzięcia było przywrócenie pamięci o pomordowanych na Wschodzie poprzez posadzenie przez ich dzieci „Dębów Pamięci” – symbolicznych żywych pomników.

Uroczystemu Apelowi, towarzyszyła okolicznościowa wystawa tematyczna poświęcona tym, którzy w brutalny sposób zostali pozbawieni życia przez NKWD, jednocześnie ukazująca realia pracy policji przed II wojną światową.

Dla uczniów klas policyjno – prawnych łączących swoje plany życiowe z pracą w policji była to nie tylko wspaniała lekcja patriotyzmu, ale także możliwość ponownego przyjrzenia się z bliska organizacji pracy Szkoły Policji w Katowicach oraz poznania stopnia wyszkolenia jej obecnych słuchaczy.
 

GALERIA

Więcej w dziale:
KLASA POLICYJNO-PRAWNA

Skip to content