lovesong11617

LOVESONG po raz szósty!

Piosenka i miłość  to od dawna nierozłączna para, ponieważ śpiew to najlepszy sposób na wyrażanie najgłębszych uczuć… przede wszystkim właśnie miłosnych. To właśnie główna idea Festiwalu Zakochanej Piosenki – Lovesong, czyli wiosennego „grania” w naszej szkole, za sprawą którego możemy gościć utalentowaną muzycznie młodzież z wielu szkół średnich oraz gimnazjów naszego regionu. Każdego roku wspólnie śpiewamy o miłości – w różnych językach, na wiele sposobów, wykorzystując do tego znane przeboje, ale i prezentując kompozycje autorskie. Dzięki wykonawcom, ich dojrzałości każdy koncert ma niezwykły, niepowtarzalny klimat.

Tegoroczna, VI edycja  koncertu odbyła się – podobnie jak w ubiegłym roku – na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, który był współorganizatorem wydarzenia.  Atmosfera była iście festiwalowa- w przerwie oraz po konkursowych wykonaniach w oczekiwaniu  na werdykt jury uczestnicy integrowali się wspólnie  śpiewając, grając na gitarze, pianinie… Było spontanicznie, energetycznie i twórczo!

Stosunkowo duża grupa młodych wykonawców w tym roku sięgnęła po polski repertuar choć w ocenie jurorów młodzież wciąż zbyt rzadko wykonuje właśnie polskie piosenki, w tekstach których miłość ma najróżniejsze smaki i odcienie. Dlatego też apelowali o to, by w przyszłym roku zabrzmiały ze sceny teksty nie tylko „poetów sceny” jak np. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, ale także młodych, współczesnych tekściarzy, by docenić ich twórczość „póki żyją”.

Jury – mimo iż w nowym składzie-   jak co roku było profesjonalne i wymagające. Tym razem występy uczestników oceniali:

Pani Aleksandra Rój  – młoda, utalentowana wokalistka, laureatka wielu konkursów muzycznych w kraju i za granicą, na co dzień wokalistka zespołu  Oversound, którego mieliśmy okazję posłuchać ze sceny MOK-u w Wojkowicach sceny podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pan Krzysztof Gajdka – muzyk i aranżer, laureat wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. finalista  Studenckiego Festiwali Piosenki w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Pastorałek w Będzinie. Nauczyciel akademicki, specjalizujący się w komunikacji społecznej. Oceniał przede wszystkim ogólny wyraz artystyczny i spójność kreacji wykonawców. 

Obradom komisji oceniającej przewodniczył Pan Krzysztof Ferdyn. Pan Krzysztof od lat pozytywnie nakręca działalność kulturalną na Śląsku. Do najbardziej znanych przedsięwzięć, których jest pomysłodawcą należą: Święto arbuza, katowicki festiwal Rock Stars, plebiscyt „Świry” czy też „Niegrzeczni”. Jest także gitarzystą w zespole „Niegrzeczni”, a ostatnio jurorem w nowym talent show „Gwiazdy Rocka” – program można oglądać w każdy poniedziałek o godzinie 20.00 na antenie TVP Rozrywka.

Po intensywnych obradach jurorzy ogłosili werdykt:

w kategorii gimnazjów:

I miejsce –Katarzyna Chycka z Gimnazjum nr 2 w Czeladzi

II miejsce – Wiktoria Trefon z Gimnazjum w Siemoni

III miejsce –Małgorzata Witaszczyk z Gimnazjum nr 7 w Siemianowicach Śląskich

wyróżnienie:Filip Brzeszczyński, Mateusz Olek, Wiktoria Jęczek z MZS nr 4 w Będzinie

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych :

I miejsce-  Marta Woś z Technikum Hotelarsko – Gastronomicznego w Tarnowskich Górach

II miejsce – Anna Witkiewicz z Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Będzinie

III miejsce –Wiktoria Rozmus z  I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

wyróżnienie:Marzena Andrzejczyk z Technikum Architektury Krajobrazu w Wojkowicach.

Serdecznie dziękujemy jurorom za to, że pośród swoich licznych obowiązków znaleźli czas, by być z nami.

Laureatów konkursu mogliśmy nagrodzić dzięki naszym sponsorom: MAQ Records, Foto Borkowscy, Restauracji „Są Siedzi”, Teatrowi Bez Sceny, Centrum Muzycznemu Lemański oraz Towarzystwu Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za bezinteresowną chęć wspierania utalentowanej młodzieży, za to że nie pozostają Państwo obojętni na jej potrzeby.

Dziękujemy pani dyrektor Barbarze Pawlak za udostępnienie sceny w Miejskim Ośrodku Kultury.

Wszystkim uczestnikom naszego konkursu życzymy takiego pomysłu na siebie, który otworzy im drzwi do wielkiej kariery. Laureatom festiwalu serdecznie gratulujemy!!!Dziękujemy jurorom, sponsorom, opiekunom, którzy przygotowywali młodzież do udziału w konkursie. Wszystkim tym, którzy poprzez zaangażowanie, udział i wsparcie potwierdzają potrzebę inicjatyw wspierających młodych, utalentowanych ludzi.

Agnieszka Mańka

GALERIA