Mali policjanci i strażacy, czyli kolejna wizyta w przedszkolu

Strażak czy policjant to zawody, o których marzy niejeden maluch… Przekonałyśmy się o tym podczas kolejnej wizyty w Przedszkolu im. Przyjaciół Bajek w Wojkowicach, zrealizowanej w ramach programu CEO „PoczytajMY”.

Długo zastanawiałyśmy się, co tym razem przeczytać dzieciom, czym je zainteresować…Po burzy mózgów wpadłyśmy na … dość oczywisty –jako że jesteśmy uczennicami klasy mundurowej- pomysł. Postanowiłyśmy zaprezentować przedszkolakom zawody, w kierunku których podjęłyśmy kształcenie w naszym LO.

Dodatkowo zainspirował nas wiersz Jana Brzechwy „Pali się”, w którym w niezwykle zabawny sposób ukazana została akcja strażacka. Kasia Kowal zaprezentowała tekst przedszkolakom, a ci wysłuchali go w pełnym skupieniu. Oczywiście bez problemu potrafili odpowiedzieć na pytania, dotyczące tematyki wiersza…
Po lekturze rozmawiałyśmy z maluchami na temat pracy strażaka czy policjanta, sytuacji, w których należy zwrócić się o pomoc do przedstawicieli tych służb, wspólnie powtarzaliśmy numery telefonów alarmowych.
W końcu przyszedł czas na największą atrakcję… Do przedszkola przyniosłyśmy bowiem elementy umundurowania koszarowego i galowego, prawdziwe hełmy strażackie oraz czapki policyjne. Zaczęło się wielkie przebieranie i fotografowanie… Umundurowane maluchy prezentowały się znakomicie – wszystko zostało oczywiście uwiecznione na zdjęciach dostępnych w galerii.
Na koniec wspólnie z dziećmi kolorowałyśmy przygotowane przez nas specjalnie dla nich obrazki – oczywiście wozu strażackiego i policjanta z psem 🙂 . Jak zwykle dzieci opowiedziały nam wiele historii, tym razem takich, które przydarzyły się im w mniejszym lub większym związku z policją czy strażą 🙂 .
Mimo iż ze względu zdrowotnych grupka przedszkolaków była niewielka, dzieci jak zwykle zachwyciły nas swoją otwartością, komunikatywnością i nieskończonymi pokładami pozytywnej energii.

Agnieszka Mańka

GALERIA
BIBLIOTEKA SZKOLNA
Skip to content