MAMY TO! Kolejny sukces ZSOiT w Wojkowicach!

Akredytacja w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe, w ramach akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2020 (EAC/A02/2020) na lata 2021-2027.
Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni wygraną w konkursie o Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe, złożonym w ramach akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2020 (EAC/A02/2020).
Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, a nasza szkoła będzie do 2027 r. starała się realizować projekty unijne dla uczniów i nauczycieli, w formie zagranicznych praktyk zawodowych oraz szkoleń zagranicznych dla nauczycieli.
Projekty realizowane w ramach akcji 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe mają na celu wspieranie mobilności uczniów i absolwentów, nauczycieli praktycznej nauki zawodu, kadry zarządzającej w placówkach oświatowych i pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych.
Akredytacja oznacza, że przez najbliższe lata obecni i przyszli uczniowie będą mieli okazję odbyć coroczne darmowe praktyki zawodowe za granicą.
Otrzymanie akredytacji przez szkołę potwierdza, że działania o charakterze międzynarodowym podejmowane przez ZSOiT w Wojkowicach spełniają kryteria jakościowe Komisji Europejskiej.
Jak widać, nasza Szkoła przygotowuje uczniów nie tylko do zdania matury i egzaminów zawodowych, ale i odnalezienia się na wymagającym nowoczesnym rynku pracy nie tylko w Polsce, ale i w Europie.
Projekty EU są w 100% finansowane ze środków Unijnych.
Skip to content