MEDAL Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej dla naszego LICEUM

W dniu 20 stycznia 2016r., pani dyrektor Anna Augustyńska, pani Bożena Gwóźdź oraz uczniowie klas o kierunku pożarniczym i policyjnym mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystości z okazji jubileuszu 5-lecia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB w Dąbrowie Górniczej.

Młodzież z klas mundurowych kilku szkół województwa śląskiego, opiekunowie oraz zaproszeni goście mogli wziąć udział w wielu przygotowanych na ten dzień zajęciach i pokazach. Dla uczniów przeprowadzono warsztaty policyjne, wojskowe, strażackie, psychologiczne, dla służb więziennych i granicznych. Następnie, zaprezentowano widowiskowy pokaz oddziałów antyterrorystycznych, policyjnej taktyki technik i interwencji oraz umiejętności psów policyjnych, ćwiczenia członków GOPR zjeżdżających po linach na elewacji budynku WSB.

Najważniejszą częścią spotkania była uroczysta gala, którą zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, służb mundurowych, szkół oraz instytucji współpracujących na co dzień z Centrum w zakresie popularyzacji idei bezpieczeństwa i podnoszenia kwalifikacji służb mundurowych.

Jesteśmy dumni, że  również nasza szkoła została wyróżniona w trakcie uroczystości. Pani dyrektor Anna Augustyńska odebrała bowiem z rąk Jej Magnificencji prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz medal okolicznościowy przyznawany partnerom Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB.

Dziękując za wyróżnienie, mamy nadzieję na dalszą współpracę z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej, której studentami są już absolwenci klas mundurowych naszego liceum.

                                                                                     Bożena Gwóźdź   (A.M.)

GALERIA
KLASA POLICYJNA              KLASA POŻARNICZO-RATOWNICZA
Skip to content