Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Powiatowa Gala Wolontariatu w Będzinie

Kim jest wolontariusz? To osoba, które bezinteresownie pomaga i swoim zaangażowaniem wspiera innych, osoba wrażliwa, a przede wszystkim empatyczna, potrafiąca wczuć się w problemy drugiego człowieka.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza każdego roku obchodzony jest grudniu, dlatego z tej okazji w murach  Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, odbyła się zorganizowana przez Fundację Onkologiczną „Pro Salute” Powiatowa Gala Wolontariatu, która była podsumowaniem działań realizowanych przez wielu młodych, chętnych do pomocy ludzi.
Kolejny raz na Galę zaproszeni zostali również nasi najbardziej aktywni wolontariusze pracujący w Szkolnym Centrum Wolontariatu działającym  w naszej szkole, które już od kilku lat współpracuje  z Hospicjum Będzińskim. Wolontariusze realizują zadania ogólnopolskich akcji „Hospicjum to też życie”, „Pola Nadziei”, kwestują na rzecz ludzi chorych., aktywnie biorą udział w weekendach charytatywnych na rzecz Hospicjum Będzińskiego.
Dzień Wolontariusza to czas, kiedy można podziękowań tym, którzy swoją bezinteresowną pracą i zaangażowaniem okazali najwięcej serca.
W bieżącym roku podziękowania za wrażliwość i umiejętność dostrzegania potrzeb drugiego człowieka otrzymali wolontariusze naszej szkoły: Anna Hetmańczyk – kl. II b, Kinga Kowalska – kl. III b LO oraz Dawid Raczek – kl III b LO.

                                                                                                                   Lidia Musiał

GALERIA
SZKOLNE CENTRUM WOLONTARIATU