MY NA WIDOWNI I…NA SCENIE

18 lutego uczniowie klas II b LO i II TAK mieli okazję nieco oswoić tekst naszej epopei narodowej, oglądając spektakl „PAN TADEUSZ” MUZYCZNIE w wykonaniu aktorów TEATRU FABRYKA KULTURY, który tym razem gościł w murach chorzowskiego Teatru Rozrywki.

Spektakl jest prezentacją poszczególnych fragmentów „Pana Tadeusza”, które zgrabnie i dowcipnie opowiadają całość historii przedstawionej w epopei. Poszczególne impresje sceniczne są przedstawione w wersji aktorskiej oraz muzycznej. Zdecydowanie największym atutem spektaklu jest energetyczne aktorstwo, melodyjne reggae i hip-hopowy pazur.

Serdecznie dziękujemy naszemu absolwentowi Kacprowi Kowalczykowi za zaproszenie na spektakl, jak również za to, że to dzięki niemu choć na chwilę mogliśmy stanąć na scenie obok aktorów, którzy wcześniej zachwycili nas swoimi kreacjami. Niezwykle miło było widzieć Kacpra, który nie tylko czuwał nad realizacją dźwięku (jakże tęsknimy za naszym szkolnym dźwiękowcem…), ale również wcielił się w rolę Sędziego Soplicy.

Agnieszka Mańka

GALERIA