NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!

W tym roku możemy poszczycić się aż trzema stypendystami Prezesa Rady Ministrów w ZSOiT w Wojkowicach. Stypendium Prezesa Rady Ministrów uzyskują corocznie najwybitniejsi uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w danej szkole.
NASI STYPENDYŚCI to:
JULIA WIĘCKO – uczennica klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach
WIKTORIA SŁABOSZ – uczennica klasy II LT Technikum Architektury Krajobrazu im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach
MATEUSZ WÓJCIK – uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach
Nasi stypendyści to uczniowie, którzy osiągają nie tylko najwyższe średnie ocen w swoich szkołach, ale biorą udział w konkursach, angażują się w życie szkolnej społeczności, wzorowo wywiązują się z powierzonych im zadań, a także mają swoje pasje i zainteresowania.
JULIA WIĘCKO jest uczennicą klasy czwartej technikum, wybrała zawód technika geodety, interesuje się sportem, przede wszystkim siatkówką oraz bieganiem, lubi podróżować, czytać książki, oglądać filmy i seriale. Po skończeniu technikum planuje iść na studia, nad wyborem kierunku jeszcze się zastanawia, ale myśli, że będą one związane z geodezją, finansami lub zarządzaniem.
WIKTORIA SŁABOSZ jest uczennicą drugiej klasy technikum, ma 16 lat. Lubi się uczyć i jej głównym celem jest łączenie nauki z tym, co lubi robić. Uważa, że kluczem do efektywnej nauki jest znalezienie własnego sposobu uczenia się. Jak podkreśla – jest wzrokowcem, więc szybko zapamiętuje rzeczy, które zobaczyła, dlatego robi dużo notatek. Poza nauką interesuje się motoryzacją, muzyką i sportem. Należała przez 5 lat do miejskiego klubu piłki ręcznej oraz grała na pianinie przez 10 lat. Stara się być konsekwentna i odpowiedzialna, bo wie, że te cechy są bardzo cenione w przyszłej pracy. Jest osobą patrzącą perspektywicznie w przyszłość, co potwierdziła przy wyborze szkoły, którą jest Technikum Architektury Krajobrazu i zawodu technika lotniskowych służb operacyjnych. Jest przekonana, iż wybrała nowoczesny zawód, który będzie miał duże znaczenie w przyszłości.
MATEUSZ WÓJCIK jest uczniem klasy trzeciej liceum o kierunku policyjno-prawnym. Bardzo interesuje się sportem, jego pasją jest piłka nożna, ale – jak zaznacza – lubi każdy rodzaj sportu. Czas wolny stara się spędzać aktywnie, a wieczorami lubi oglądać seriale kryminalne. Po ukończeniu szkoły chciałby sprawdzić się w roli policjanta oraz studiować kryminalistykę.
Serdecznie gratulujemy NASZYM STYPENDYSTOM – JULII, WIKTORII i MATEUSZOWI oraz życzymy im kolejnych sukcesów edukacyjnych i życiowych. 
Skip to content