NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W GEODEZJI

Współpraca z pracodawcami to niezwykle istotny element w zdobywaniu wiedzy i umiejętności geodezyjnych. Tym razem uczniowie naszego technikum wzięli udział w warsztatach geodezyjnych zorganizowanych przez firmę GEOMATIX Sp. z.o.o z Katowic.
Warsztaty te odbyły się w związku z pojawieniem się w naszej szkole nowego, profesjonalnego sprzętu geodezyjnego – Tachimetru bezlustrowego SOUTH N8. Sprzęt ten został nabyty w ramach projektu „ Zawodowa Akademia Rynku Pracy w Powiecie Będzińskim”, który jest realizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas z Sosnowca.
Głównym celem tych zajęć było poznanie najnowszych instrumentów geodezyjnych oraz nowoczesnych technik pomiarowych wykorzystywanych w codziennej pracy geodety. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bardzo precyzyjnym urządzeniem, które doskonale łączy dokładność pomiaru kąta, z dużym zasięgiem pomiaru bezlustrowego oraz bogate oprogramowanie odpowiednie dla każdego zadania geodezyjnego. Instrument ten, wraz z wiedzą nie tylko geodezyjną, to doskonały duet do realizacji zadań nie tylko geodezyjnych ale również inżynieryjnych oraz z zakresu architektury krajobrazu.
Liczymy na dalszą współpracę z firmami naszego regionu. Mamy nadzieję, że przyszli geodeci będą mogli w najbliższym czasie  jak najszerzej poznawać szeroką gamę nowoczesnych instrumentów geodezyjnych, oprogramowania i ich praktycznego wykorzystania w codziennej pracy geodety.

Monika Rachwał  (E.K.)

GALERIA
TECHNIK GEODETA