Obchody „Światowego Dnia bez Tytoniu” i Konkurs profilaktyczny „Żyję zdrowo – nie palę!

Jak co roku – 31 maja – obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Tytoniu, którego celem jest zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu oraz uświadomienie przyczyn, dla których młodzi ludzie tak chętnie palą papierosy, również elektroniczne.
W klasach odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat szkodliwości palenia w ramach realizacji programu „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”, w czasie których uczniowie pozyskali informacje na temat skutków zdrowotnych, jakie niesie za sobą palenie tytoniu oraz korzystanie z papierosów elektronicznych, a także uświadomili sobie, jakie konsekwencje zdrowotne niesie palenie bierne.
W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, w naszej szkole odbył się również szkolny, profilaktyczny konkurs plastyczny „Żyję zdrowo – nie palę!”, zorganizowany przez pedagoga, psychologa i nauczyciela biologii.
W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas I a, I b, II a i III AP Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy Technikum – II T, III TG oraz III LT.
Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom, dlatego wybór zwycięzcy był bardzo trudny.
Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:
I miejsce klasa II a LO – Maja Kiciak, Natalia Krawczyk
II miejsce – klasa III AP LO – Natalia Wach i Martyna Kołton
III miejsce klasa III LT Technikum – Patrycja Sibielak, Zofia Klimoszek i Wiktoria Słabosz.
Jury konkursowe ustaliło, iż wyróżnienia należą się wszystkim uczestnikom konkursu.
Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!!
Organizacja „Światowego Dnia bez Tytoniu” pozwoliła zwrócić uwagę młodzieży na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed niszczącymi zdrowie następstwami palenia tytoniu.
Skip to content