Ogólnopolska Akcja Zbiórki Żywności „TAK! POMAGAM!”

Wolontariusze Centrum Wolontariatu w Zespole Szkół w Wojkowicach – podobnie jak w latach ubiegłych –   z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji świątecznej zbiórki żywności Caritas Polska –  „TAK! POMAGAM!”
Celem prowadzonej zbiórki było pozyskanie  na rzecz osób potrzebujących artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu.

Akcję „TAK, POMAGAM” poprowadziło w tym roku 21 wolontariuszy ze Szkolnego  Centrum Wolontariatu działającego w ZSOiT oraz Gminnego Centrum Wolontariatu działającego w SP 3 i SP 1 prowadzonych przez Lidię Musiał.
Wolontariusze aktywnie pracowali w Mikołajkowy weekend pod opieką p. Elżbiety Grzegórzko i Lidii Musiał a także ks. Pawła Stanisza.

Mieszkańcy naszego miasta kolejny raz wykazali się dużą hojnością i zrozumieniem dla osób potrzebujących. W czasie dwudniowej akcji udało się zebrać bardzo dużo produktów, m.in. ponad 150 kg cukru, 129 kg mąki, ponad 40 kg ryżu, kaszy, kilkadziesiąt konserw mięsnych, pasztetów, 197 paczek różnego rodzaju makaronów, płatki śniadaniowe, kakao, olej, herbaty, przyprawy, wiele czekolad, owoców w puszkach i słodyczy dla dzieci. Zebrane produkty w całości przeznaczone zostały na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszym mieście.

Organizatorzy akcji „TAK, POMAGAM” dziękują kierownictwu sklepu Biedronka w Wojkowicach, wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji Caritas.

Lidia Musiał
Opiekun Centrum Wolontariatu
                                                                                                     w ZSOiT w Wojkowicach

GALERIA
SZKOLNE CENTRUM WOLONTARIATU