PASJE NASZYCH UCZNIÓW

„Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”. – Stephen King

Warto zastanowić się nad tym, co daje nam radość i co lubimy robić?
Okazuje się, że mogą to być codzienne czynności, jak spacer z psem, zbieranie różnych rzeczy, sport: bieganie, jazda na rowerze. Pasją mogą być inni ludzie – rozmowy z nimi, wspólne spędzanie czasu. Pasją może być czytanie, oglądanie filmów, rysowanie, śpiewanie, gotowanie, hodowanie kaktusów. Pasją może być miłość do zwierząt. Możliwości jest nieskończenie wiele.
Sednem pasji jest zawsze fakt zaangażowania energii w taką czynność, którą robimy dla samej przyjemności jej robienia, z wewnętrznej chęci i potrzeby.
Nasi uczniowie mają różnorodne zainteresowania, pasje i uzdolnienia. Są ciekawi świata, innych ludzi, wrażliwi, utalentowani. Te zainteresowania świadczą o wszechstronności, wyjątkowości i unikalności każdego z nich, ale wymagają też wysiłku i często pracy nad sobą.
Prezentujemy w trzech kolażach grupę naszych szkolnych pasjonatów, którzy zechcieli podzielić się swoimi zainteresowaniami.

„Życie ma sens tylko wtedy, gdy robimy to, co kochamy” – Melissa Darwood


Dla Patrycji, Judyty i Martyny najważniejsze są zwierzęta, dla Vanessy lotnictwo i modeling, Marcelina i Vanessa uwielbiają gimnastykę artystyczną i akrobatykę, Igor komponuje i śpiewa, Tymon jeździ wyczynowo na rowerze, a Piotr lubi paintball. Oczywiście to nie wszystkie ich pasję, każde z nich ma w zanadrzu jeszcze inne zainteresowania. W przerwach od nauki on-line;) angażują się w to, co przynosi im radość i satysfakcję.


Dla Magdy całym życiem jest muzyka, Sylwia lubi fotografię i swojego psa, Małgosia trenuje sporty walki, Martyna dużo czasu poświęca swoim psom, Wiktor ma egzotycznego legwana zielonego całkiem sporych rozmiarów, Sara nie rozstaje się ze swym czarnym kotem, Magda pokazała nam ukochanego psiego kudłacza, a sama ukryła się za obiektywem, podobnie jak Maciek, którego spaniel króluje w domu i zajmuje najwygodniejsze miejsca do spania. A łaciaty kotek Kuby ze spokojem i ufnością patrzy na swojego człowieka. Dobrze mieć ukochane zwierzę w domu, dbać o nie i pielęgnować, dobrze mieć pasję w życiu. 🙂

Tym razem więcej zdjęć pasji niż osób, ale i tak w pełni oddają to, co komu „w duszy gra”. Małgosia, Magda i Sylwia pasjonują się fotografią, Judyta kocha konie, Sandra uwielbia swojego kota i dużo czasu spędza doskonaląc techniki rysunku, natomiast strój Patryka zdradził jego największą życiową pasję i być może określa przyszły zawód.
Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się swoimi zainteresowaniami – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!  🙂 🙂  🙂 

Bożena Łabacz

Skip to content