Pierwszy tegoroczny sukces sportowy

I miejsce Drużynowo w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji

w XIV Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi

5 października  reprezentacja uczniów ZSOiT w Wojkowicach udała się do miejscowości Hutki-Kanki w gminie Łazy w powiecie zawierciańskim, aby wziąć udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach w XIV Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.
Bieg organizowany jest w celu uczczenia pamięci sierż. Grzegorza Załogi, który w dniu 10 sierpnia 2003r. podczas wykonywania czynności służbowych – podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony.
W biegu głównym zawodów brali udział reprezentanci służb mundurowych z całej Polski, natomiast  reprezentacje młodzieży klas mundurowych rywalizowały w biegu towarzyszącym młodzików do lat dziewiętnastu na dystansie 3600m.
Do biegu przystąpiły reprezentacje: ZS w Łazach, ZS w Pilicy, VII LO im. Baczyńskiego w Sosnowcu, XIV LO im. Sucharskiego w Katowicach, klasa policyjna IIILO z Dąbrowy Górniczej, Technikum w Cieszynie ZDZ Katowice oraz reprezentanci naszego Zespołu Szkół w Wojkowicach.
Naszą szkołę reprezentowali:

  • w kategorii dziewcząt: Adrianna Marcinkowska, Weronika Janiszewska, Agnieszka Totoś, Weronika Dudek, Julia Więcko,
  • w kategorii chłopców: Filip Janota, Dominik Zrałek, Mateusz Gajda, Krzysztof Strzeszkowski, Daniel Dróżdż, Szymon Patyk, Marcin Goj, Tomasz Popiel.

Po weryfikacji zawodników w biurze zawodów, przyznaniu numerów startowych nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. O godz.10.45  pan Załoga – ojciec zmarłego policjanta  wystrzałem z broni  rozpoczął start młodzików. Trasa wyścigu biegła na terenie duktów leśnych miejscowości Hutki- Kanki. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, w deszczu i zimnym wietrze   92 zawodników i zawodniczek wystartowało po zwycięstwo.
Najlepszy wśród naszych reprezentantów  Filip Janota z czasem  14,56s zajął IV miejsce, od podium dzieliły Go tysięczne sekundy. W pierwszej dziesiątce znalazł się również  Daniel Dróżdż, który zajął VII miejsce.
Najlepszy wynik w kategorii dziewcząt uzyskała Ada Marcinkowska, która z czasem 20,09s zajęła II miejsce w klasyfikacji .

W pierwszej piętnastce znalazły się również Agnieszka Totoś (12 miejsce) i Weronika Janiszewska (14 miejsce).
W klasyfikacji drużynowej Nasza Reprezentacja zajęła  I miejsce pokonując  rywali  z Zespołu Szkół w Łazach (II miejsce) i XIV LO im. H.Sucharskiego w Katowicach (III miejsce).

Wszystkim  Naszym Reprezentantom  Gratulujemy Zwycięstwa i dobrze rozpoczętej rywalizacji sportowej w nowym roku szkolnym.

nauczyciele wf   (A.M.)

GALERIA
Skip to content