Poetycki sukces Natana Świerca

01 marca 2019 r. uczeń naszej szkoły –Natan Świerc- wziął udział w gali rozdania nagród w II Powiatowym Konkursie ,,Inka – ktoś taki jak ja”, która odbyła się w ZSTU w Będzinie. Natan zdobył drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jego wiersz  ,,Kwiaty maku” został doceniony przez jury konkursu, jak również przez uczestników gali, którzy podkreślali, że dzięki plastycznemu, obrazowemu operowaniu słowem bardzo trafnie przedstawił sylwetkę Danuty Siedzikówny – Inki.

Warto dodać, że Natan rozwija swoje zainteresowania poezją uczestnicząc w warsztatach literackich w Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej prowadzonych przez Pana Macieja Szczawińskiego-publicystę, krytyka literackiego, pisarza,który od wielu lat na antenie Radia Katowice prezentuje wiersze współczesnych poetów, a także słuchaczy.Wiersze Natana zostały także odczytane na antenie katowickiego radia.

Poezja oddziałuje na myśli, uczucia, rozwija wrażliwość na piękno języka. Dostarcza nowych doświadczeń, rozszerza horyzonty, rozwija zainteresowania, daje możliwość zrozumienia innych ludzi i otaczającego świata. To budujące, że w ciągle zmieniającym się świecie nasi uczniowie wykazują zainteresowanie pisaniem wierszy czy opowiadań. Liryki Natana wzruszają, prowokują do myślenia, ponieważ on bardzo uważnie obserwuje świat.

Serdecznie gratulujemy zdobytej nagrody.

                                                                                                          Ewa Koścień