Reprezentacja Technikum Architektury Krajobrazu w Wojkowicach w TVP 3 Katowice

Regularna współpraca uczniów ZSOiT w Wojkowicach z seniorami przybrała nieoczekiwany charakter. Nasze utalentowane architektki krajobrazu razem z instruktorką florystki (wspierającą kształcenie zawodowe w TAK) uczestniczyły w realizacji pilotażowego odcinka programu telewizyjnego poświęconego sprawom osób starszych. Do udziału w programie zostaliśmy zaproszeni przez stowarzyszenie Aktywny Wojkowicki Senior, które ma swoją siedzibę w budynku szkoły.  W programie zaprezentowaliśmy różne kompozycje kwiatowe. Artystyczne aranżacje dla potrzeb programu,przed okiem kamery, wykonywali wspólnie nasi juniorzy i seniorzy. Przekonaliśmy się o tym, że studio telewizyjne rządzi się swoimi prawami. To, co podczas praktyk zawodowych czy warsztatów wydaje się nam naturalne, na wizji zaczyna nabierać innego charakteru – włącza się trema, trzeba reagować na instrukcje reżysera i producenta, rodzą się silne emocje. Jednak dzięki temu poznaliśmy kulisy pracy w studio telewizyjnym i zintegrowaliśmy się- naprawdę było warto!

Technikum Architektury Krajobrazu reprezentowały: Paulina Korza, Ewa Łapanowska, Natalia Sekuła. Instruktor: Joanna Łapanowska. Uczennice do udziału w programie przygotowała: p. Aleksandra Błaszczyk, opieka nad grupą: Magdalena Kreczko.

Warto podkreślić, że współpraca z seniorami staje się znakiem firmowym naszej szkoły. Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń jest bezcenną wartością, którą promujemy w szkole i poza nią.

Program (nie ma tytułu, ponieważ realizatorzy czekają na propozycje widzów), wyemitowany 8 lutego 2019r. można zobaczyć:

http://katowice.tvp.pl

TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU