Serdeczna pamięć o tych, którzy odeszli w praktycznej odsłonie – warsztaty florystyczne dla seniorów i juniorów.

Gdy zbliżają się w naszym kalendarzu jedne z najważniejszych listopadowych dni: Wszystkich Świętych i Zaduszki, przygotowujemy się do uczczenia pamięci naszych zmarłych. Wtedy myślimy o najpiękniejszych jej dowodach: kwiatach, wieńcach, zniczach. Pragniemy, aby groby bliskich wyglądały wyjątkowo i pięknie, żeby pokazywały, że nadal kochamy i pamiętamy. Stąd zrodził się nowy w naszym mieście pomysł, aby nauczyciele i uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu przekazali część swojej wiedzy na temat dekoracji kwiatowych mieszkańcom miasta – seniorom, którzy pod ich kierunkiem mogliby samodzielnie przygotować kwiatowe dekoracje: tradycyjne wieńce, kwiatowe serca i inne kompozycje florystyczne odpowiednie na tę okazję.

W związku z tym 27 października – w ostatni wtorek – zespół nauczycielsko – uczniowski TAK poprowadził warsztaty florystyczne dla Seniorów w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Wyjątkowa atmosfera warsztatów pokazała, że nikt tak dobrze nie dogaduje się z sobą jak pokolenia dziadków i wnuków. Praca nad przygotowaniem kompozycji, a potem losowanie uczestników, którzy otrzymali wykonane podczas warsztatów prace przyniosły spore emocje. Było nastrojowo, refleksyjnie, ale tez radośnie, bo podczas ciekawych zajęć mogło spotkać się doświadczenie i młodych i starszych. Inicjatywa Technikum Architektury Krajobrazu została bardzo dobrze przyjęta prze Seniorów, którzy mają nadzieję na kontynuację takiej współpracy.

Autorką scenariusza warsztatów i głównym instruktorem była p. Aleksandra Błaszczyk, dokumentację zdjęciową przygotowali: p. Przemysław Lis i Wilk Wiktoria skład zespołu uczniowskiego weszli Elwira Chromian, Monika Kowal, Angelika Nowak, Paulina Tylus, Wiktoria Wilk i Magdalena Wójcie.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Senior – junior dwa bratanki” w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.

Magdalena Kreczko

GALERIA
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
Skip to content