Się działo…

Wiosenne „zakochane granie” w Zespole Szkół w Wojkowicach
 

Dla społeczności Zespołu Szkół w Wojkowicach wiosna przyniosła nowe wielkie wyzwanie – I edycję międzyszkolnego konkursu: Love Song – Festiwal „Zakochanej”  Piosenki.                  
Nikogo z obecnych nie zdziwiła tematyka wydarzenia, bowiem wszystkim chyba wiosna kojarzy się z budzeniem się ciepłych uczuć, po prostu z miłością…
Całość przedsięwzięcia obyła się w klimacie starego kina – któż bowiem dziś potrafi tak pięknie śpiewać o miłości jak przed wojną Hanka Ordonówna, Aleksander Żabczyński czy Eugeniusz Bodo? Historia miłości to przecież również historia kina, dla którego od czasów najdawniejszych stanowiła ona motyw przewodni. Klimat retro zdominował również całą scenografię, jednak wykonawcy sięgnęli raczej do repertuaru współczesnych artystów.
Zainteresowanie  konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów –  do rywalizacji stanęło ponad trzydziestu uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Będzińskiego. Duże wrażenie robił również poziom młodych artystów. Tak skomentował to jeden z jurorów festiwalu – Rafał Pawełczyk: Jestem zaskoczony fachowością uczestników – czołówka reprezentowała bardzo wysoki poziom wokalny. Ci, którzy chcą i potrafią śpiewać zachowywali się na scenie w sposób całkowicie profesjonalny.
W skład Komisji Oceniającej, oprócz wspomnianego już Rafała Pawełczyka, który wraz z drugim jurorem – Mariuszem Ledwochem są właścicielami studia nagrań MAQ Records weszli także: pani Janina Jagodzik  – nauczycielka, z zamiłowania muzyk i społecznik, od 1997 roku kierownik artystyczny zespołu ,,Jaworznik", Radna Powiatu Będzińskiego oraz Łukasz Kożuch – członek znanego wszystkim zespołu ,,Feel”.  Niezależne jury złożone z profesjonalistów stanowiło jeden z największych atutów festiwalu. Wszystkim jurorom serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i zaangażowanie.
Wysoki poziom festiwalu sprawił, że  jurorzy przyznali ex quo trzy pierwsze miejsca dla: Angeli Wawrzyk z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego za porywające wykonanie piosenki Whitney Houston“ I will always love you”, Angeliki Solipiwko  z III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie za całościowe wrażenie artystyczne przy wykonaniu przeboju Edyty Górniak „Kasztany” oraz Klaudii Wyprzał zI LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, która brawurowo zaśpiewała piosenkę „Boję się” z musicalu „Romeo i Julia”. Zdobywczynie pierwszych miejsc w nagrodę otrzymały nagranie singla demo w studiu MAQ Records – należy nadmienić, ze to nagroda ufundowana przez jurorów – Mariusza Ledwocha i Rafała Pawełczyka. Komisja przyznała także 11 wyróżnień, wśród nich dwa dla przedstawicieli naszego Zespołu Szkół: zespołu Firefighters oraz Arka Malinowskiego…
Jedna z laureatek – Klaudia Wyprzał-  tak komentuje swój udział w festiwalu: Poziom  konkursu był bardzo wysoki. Do boju stanęli dobrze mi znani ,,stali bywalcy'' festiwali, jak i zupełnie nowe twarze. Bardzo się cieszę, że mogłam z nimi spędzić czas oraz zmierzyć się , szczególnie w tak dobrze zorganizowanym konkursie. Do końca nie mogłam się zdecydować co do wyboru repertuaru, ale organizatorzy dzielnie znosili wszelkie niedogodności  z tym związane. Zarówno ja, jak i zespół ,,Pod Kluczem'' , do którego należę chętnie zagościmy także w przyszłych edycjach konkursu, jeśli tylko takie się odbędą.
Pod wrażeniem festiwalu był także Patryk Kocot, zdobywca wyróżnienia: Jako jeden z uczestników mogę śmiało powiedzieć, że festiwal zaliczam do udanych. Atmosfera była doskonała, dzięki  konferansjerom, dekoracji i wielu innym szczegółom stworzony został klimat sprzyjający wykonywaniu "zakochanych piosenek". Należy zwrócić uwagę na skład jury, ponieważ bardzo rzadko na festiwalach szkolnych w komisji zasiadają profesjonaliści tacy jak w dniu dzisiejszym. Jako zespół "Firefighters" otrzymaliśmy wyróżnienie mimo wysokiego poziom wszystkich wykonawców.
Nietypowe nagrody wywarły duże wrażenie na wszystkich uczestnikach.  Wydaje mi się, że każdy z artystów bawił się równie dobrze jak ja. Czekamy na kolejną edycję festiwalu "Love Song".

Nie można również zapomnieć o prowadzących festiwal – byli nimi uczniowie klasy IIc Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach: Martyna Gaworska, Dawid Białoskórski i Dawid Sromek. Składamy im ogromne podziękowania za to, iż mimo potężnej dawki tremy sprawnie i z poczuciem humoru poprowadzili koncert.
Specjalne podziękowania kierujemy także w stronę Arka Malinowskiego za wypożyczenie i pełną obsługę sprzętu. Bez jego fachowości i zaangażowania festiwal nie mógłby przebiegać tak sprawnie.
Na koniec w sposób szczególny chcieliśmy podziękować naszym sponsorom, bez których nie moglibyśmy nagrodzić laureatów festiwalu, którzy wszystkie nagrody przyjęli niezwykle entuzjastycznie. To niesłychanie ważne, że wśród lokalnych przedsiębiorców znaleźli się ci, którzy doceniają  pasje i ambicje młodych ludzi,  którzy chcą po prostu pomagać. A wśród nich są:
 

MaQ Records Studio Nagrań – Mariusz Ledwoch, Rafał Pawełczyk / Wojkowice ul. Maszyńsko
Amigo el Mundo Restauracja Podróżnicza  w Będzinie – Grodźcu
Pizzeria VENETO Będzin – w Będzinie – Grodźcu
Pizzeria Maximus w Wojkowicach
Madison Squash  w Wojkowicach
Foto Borkowscy w Będzinie
MissFIT – Strefa Aktywnych Kobiet w Będzinie
OSK Professional
Konar Diving


Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim,  którzy przyczynili się do organizacji koncertu i mamy nadzieję, ze II edycja spotka się z tak samo dużym zainteresowaniem.
 

Agnieszka Mańka


 

Więcej w dziale:
KONKURSY