Spektakl teatralno-muzyczny w wykonaniu Szkolnej Grupy Teatralnej pt.: „Drogi do Wolności”

123 lata… Na tak długo Polska została wymazana z map Europy.

8 listopada 2019 roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach młodzież ze Szkolnej Grupy Teatralnej wystąpiła w niezwykłym spektaklu pt.: „Drogi do Wolności” według scenariusza i w reżyserii opiekuna grupy -Pani Iwony Olszówki. Poprzez wykorzystanie wierszy, piosenek i scenek teatralnych, uczniowie opowiedzieli o drogach jakie przebyła nasza Ojczyzna, aby wywalczyć upragnioną wolność.

Tuż przed godziną 12.00 sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach zapełniła się nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Występ rozpoczął się od uroczystego odśpiewana hymnu narodowego, następnie wystąpiła Pani dyrektor Justyna Pitas składając podziękowania za współpracę na ręce dyrektor MOK-u Pani Barbarze Pawlak oraz Piotrowi Grudniakowi. Po części oficjalnej głos oddano młodzieży. Zgasły światła i rozpoczęło się przedstawienie…

Widzowie wysłuchali starannie dobranych wierszy i piosenek w wyjątkowej aktorskiej i muzycznej interpretacji, które ułożyły się w opowieść przedstawiającą czasy od pierwszego rozbioru Polski w 1772 roku, aż po czasy współczesne sięgające roku 1989. Kostiumy z różnych epok, efekty świetlno-dźwiękowe, muzyka grana na żywo na pianinie i na skrzypcach dopełniały całość spektaklu. Gromkie brawa i długie owacje były pięknym podziękowaniem dla autorów tego spektaklu.

Iwona Olszówka

GALERIA