tr5

KASIA KOWAL WICEMISTRZYNIĄ POLSKI W TAEKWON-DO !

18 marca w Krakowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do. Startowało w nich ponad 600 zawodników z Polski i Europy. Te prestiżowe zawody zakończyły się wielkim sukcesem uczennicy naszej szkoły Katarzyny Kowal, która zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach light contact w kategorii junior. Kasia pewnie wygrała wszystkie walki eliminacyjne jednogłośnym werdyktem sędziowskim. W finale uległa jedynie dużo bardziej doświadczonej zawodniczce z DAN Świdnik.

Kasia trenuje sporty walki dopiero od dwóch lat w Centrum Sportu i Rekreacji AGATSU w Będzinie pod opieką Damiana Wysockiego. Jak sama przyznała były to jej pierwsze zawody, na które pojechała, aby zdobywać sportowe doświadczenia. Miejsce na podium było dla niej ogromną radością, ale i dużym zaskoczeniem. Kasia przygotowuje się już do kolejnych zawodów Tae Kwon-Do International Open European Championships,  które odbędą się w dniach 23-25 czerwca  2017 r. w Częstochowie.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne udane starty!