„Światowy Dzień bez Papierosa!”

Jak co roku – 31 maja – obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa, którego celem jest zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu oraz uświadomienie przyczyn, dla których młodzi ludzie tak chętnie palą papierosy również elektroniczne.

W kilku klasach odbyły się  zajęcia profilaktyczne na temat szkodliwości palenia tytoniu: „Papierosy – nie dziękuję!” w ramach realizacji programu „Europejski Kodeks Walki z Rakiem”, w czasie których uczniowie  pozyskali informacje na temat skutków zdrowotnych jakie niesie za sobą palenie tytoniu oraz korzystanie z papierosów elektronicznych, a także uświadomili sobie, jakie konsekwencje zdrowotne niesie bierne palenie.
W ramach obchodów Światowego Dnia bez Papierosa w naszej szkole odbył się również szkolny konkurs plastyczny „Palenie niszczy zdrowie”, którego organizatorkami były pedagog szkolny i nauczyciel biologii.
W konkursie profilaktycznym wzięli udział przedstawiciele klas I a, I b, II b Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy I i II TAK.
I miejsce zdobyła klasa I TAK – Vanessa Painhaud oraz Małgorzata Tulkiewicz

II miejsce zajęły: klasa II b LO – Natalia Przybylak, Ewelina Łukasik, Kinga Kowalska oraz klasa I b LO – Julia Cichy i Julia Kaszuba.

III miejsce w konkursie zdobyły klasy: II TAK – Roksana Tórz i Wiktoria Musiał oraz klasa I a LO – Wiktoria Kuśmierek i Natalia Boryczewska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Organizacja „Światowego Dnia bez Papierosa!” pozwoliła zwrócić uwagę młodzieży na konieczność ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed następstwami używania tytoniu oraz na ryzyko zdrowotne związane z paleniem tytoniu.

                                                                                                            Lidia Musiał  (B.Ch.)

GALERIA
SZKOLNY OŚRODEK KARIERY
Skip to content