Szkolne Targi Pracy w Wojkowicach

15 czerwca, podobnie jak w ubiegłym roku , w naszej szkole odbyły się Targi Pracy. Skierowane były do osób młodych, poszukujących zatrudnienia na okres wakacji, a także do osób bezrobotnych, planujących podjęcie  stałej  pracy.
Targi zorganizowane zostały przez Szkolny Ośrodek Kariery działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach oraz przez Młodzieżowe Centrum Kariery   w Będzinie.
Zaproszenie do udziału przyjęły instytucje rynku pracy OHP : Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach, Młodzieżowe Centrum Kariery w Będzinie i Radzionkowie, Punkty Pośrednictwa Pracy OHP z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich. Ponadto zaproszenie do udziału w Targach przyjęli: Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie, firma szkoleniowa – „Profes Mariusz Dyduch”, „Promedica 24” oraz Wojskowa Komisja Uzupełnień.
Wystawcy przybliżali zarówno oferty zatrudnienia, jak zaprezentowali również bogaty wybór  kursów, szkoleń i warsztatów. Nie zabrakło propozycji dla: pakowaczy, pracowników obsługi, magazynierów, pracowników kas, pomocy kuchennych, kelnerów, sprzedawców, opiekunów osób starszych, pracowników produkcji,  branży budowlanej i wiele innych.
Do udziału w wydarzeniu przyłączyło się również Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Będzinie, prezentując możliwości kształcenia ustawicznego osób dorosłych oraz ofertę kursów zawodowych.
Odwiedzający Targi chętnie korzystali z możliwości konsultacji indywidualnych. Pojawiały się pytania o zasady dotyczące pracy w ramach umowy zlecenia,  oferowane przez pracodawców stawki godzinowe, a także o formalności związane z uzyskaniem książeczki do celów sanitarno – epidemiologicznych.
Tak duża liczba zarówno wystawców, jak i młodzieży zainteresowanej podjęciem pracy, tylko utwierdziła organizatorów w przekonaniu, że taka forma kontaktu pracodawców i osób poszukujących zatrudnienia jest potrzebna i będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Będzinie składają podziękowania wystawcom i odwiedzającym tegoroczne Targi za aktywny udział w tym ważnym wydarzeniu.

                                                                                                                      Lidia Musiał   (B.Ch.)

GALERIA
SZKOLNY OŚRODEK KARIERY