Szkolny Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Szkolny Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw AutorskichCzytam, więc jestem, po raz pierwszy odbył się w tym roku szkolnym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.
Nasza szkoła wspiera i popularyzuje czytelnictwo, dlatego włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki, dorocznego święta organizowanego przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Celem szkolnego konkursu czytelniczego było nie tylko rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, ale podkreślenie roli czytania i książki w życiu człowieka oraz rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni naszych uczniów poprzez tworzenie prac literackich
i plastycznych.
Uczestnicy konkursu zmagali się w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej i wykazali się talentem oraz wysokimi kompetencjami w tych dziedzinach. Praca literacka polegała na napisaniu recenzji ulubionej książki, która wzruszyła, zachwyciła, rozbawiła, skłoniła do refleksji lub została na długo w pamięci. Z kolei praca plastyczna polegała na zaprojektowaniu i wykonaniu plakatu, który mógł zainspirować do czytania książek i przypominał o Światowym Dniu Książki.
Przy ocenie prac przez jury najwyżej punktowana była: samodzielność wykonania, pomysłowość, poprawność merytoryczna, kompozycyjna i językowa, stopień trudności techniki oraz staranność wykonania każdej z prac.
Jury wyłoniło tegorocznych laureatów konkursu:
KATEGORIA: PRACA LITERACKA – RECENZJA ULUBIONEJ KSIĄŻKI
I miejsceKarolina Muc z Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego
w Wojkowicach
II miejsceAmelia Misztela z Technikum Architektury Krajobrazu im. rtm. Witolda Pileckiego
w Wojkowicach
III miejsceKacper Siąkała z Technikum Architektury Krajobrazu im. rtm. Witolda Pileckiego
w Wojkowicach

KATEGORIA: PRACA PLASTYCZNA – PLAKAT
I miejsce Wiktoria Klich z Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego
w Wojkowicach
II miejsceAnna Hetmańczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego
w Wojkowicach
III miejsceDominika Puka z Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego
w Wojkowicach

Wszystkim laureatom gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności literackich oraz plastycznych, pomysłowości, a przede wszystkim czytelnictwa książek.

Nagrody w konkursie ufundowało Towarzystwa Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego
w Wojkowicach oraz Rada Rodziców ZSOiT w Wojkowicach, którym serdecznie dziękujemy.

Bożena Łabacz – organizator konkursu

Skip to content