„Tak, POMAGAM!” Zbiórka żywności w Biedronce w Wojkowicach

W dniach 11 i 12 grudnia 2015 roku (piątek, sobota) wolontariusze Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Caritas Polska – zbiórce żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Akcja – jak co roku – odbyła się w sklepie „Biedronka” w Wojkowicach.

 Celem Świątecznej Zbiórki Żywności było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, konserwy itp. Pozyskana żywność jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do najuboższych i znajdzie się w świątecznych paczkach dla potrzebujących.
W tegorocznej zbiórce żywności wzięło udział 12 wolontariuszy Centrum Wolontariatu działającego w naszej szkole pod opieką Lidii Musiał i Justyny Pitas.
Mieszkańcy naszego miasta kolejny raz wykazali się dużą hojnością i zrozumieniem dla osób potrzebujących. W czasie dwudniowej akcji udało się zebrać bardzo dużo produktów, m.in. kilkadziesiąt kilogramów cukru, mąki, ryżu, kaszy, wiele konserw mięsnych i rybnych, pasztetów, kilkadziesiąt paczek różnego rodzaju makaronów, płatki śniadaniowe, olej, herbaty, przyprawy, wiele czekolad, owoce w puszkach, ciasteczka, pierniki, soki w kartonach, dżemy owocowe, cukierki, ser żółty, kawę.
Zebrane produkty w całości przeznaczone zostały na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszym mieście.
Organizatorzy akcji „TAK, POMAGAM” dziękują kierownictwu sklepu Biedronka w Wojkowicach, wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w akcji Caritas.

Lidia Musiał    (A.M.)

GALERIA
SZKOLNE CENTRUM WOLONTARIATU