Uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – „Czytam, więc jestem”

📚📖 Znamy wyniki II Powiatowego Konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – Czytam, więc jestem pod honorowym patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca
📚📖 „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”. (Wisława Szymborska)
📚📖 Dzisiaj w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – „Czytam, więc jestem”, które zaszczycił swą obecnością Starosta Będziński Pan Sebastian Szaleniec.
📚📖 Każdego roku 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To ustanowione przez UNESCO święto ma na celu promocję literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. My również włączamy się co roku w obchody tego święta, organizując konkurs z książką w tle dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych oraz uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu Powiatu Będzińskiego.
📚📖 Z przyjemnością informujemy, że II Powiatowy Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – „Czytam, więc jestem” pod Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca na pracę literacką lub plastyczną – został rozstrzygnięty: Komisja konkursowa była pełna uznania dla twórczości utalentowanej młodzieży i w wyniku obrad wyłoniła tegorocznych zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych – szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
📚📖 Poniżej pełna lista laureatów:
Kategorie konkursowe:
I. praca plastyczna – plakat, który zainspirował do czytania książek i przypomniał o Światowym Dniu Książki.
SZKOŁY PODSTAWOWE:
I miejsce – Alex Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi
II miejsce – Wiktoria Walatek – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Konopnickiej w Będzinie
III miejsce – Zuzanna Szczepańska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Będzinie
Wyróżnienie – Wiktoria Sztura – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu
SZKOŁY PONADPODSTAWOWE:
I miejsce – Julia Karaś – Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Wojkowicach w ZSOiT w Wojkowicach
II miejsce – Kinga Iwańska – Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Wojkowicach w ZSOiT w Wojkowicach
III miejsce – Igor Berez – Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Wojkowicach w ZSOiT w Wojkowicach
II. praca literacka – recenzja ulubionej książki, która wzruszyła, zachwyciła, rozbawiła, skłoniła do refleksji, została na długo w pamięci…
SZKOŁY PODSTAWOWE:
I miejsce – Julia Pawliczak – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach
II miejsce – Emilia Różańska – Szkoła Podstawowa im. Emilii Gierczak w Gródkowie
III miejsce – Piotr Lis – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych
Wyróżnienia:
– Magdalena Czarnota – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach
– Karolina Sonik – Szkoła Podstawowa im. Emilii Gierczak w Gródkowie
W kategorii SZKOŁY PONADPODSTAWOWE nie przyznano nagród.
📚📖 Gratulujemy i dziękujemy wszystkim laureatom konkursu, ich rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas oraz życzymy dalszych sukcesów.
📚📖 W sposób szczególny chcemy podziękować fundatorowi nagród konkursu – Staroście Powiatu Będzińskiego – Panu Sebastianowi Szaleńcowi oraz Stowarzyszeniu TPLO w Wojkowicach. To niezwykle ważne, że możemy liczyć na wsparcie tych, którym zależy na rozwoju młodych ludzi i potrafią docenić ich talent, pasje i wysiłek.
Bożena Łabacz
koordynatorka konkursu „Czytam, więc jestem”
Skip to content