Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Początek nowego roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach to dzień uroczysty i wyjątkowy, bo związany z nadziejami, planami i zadaniami edukacyjnymi, przed którymi staje cała szkolna społeczność.

Dzisiejszą uroczystość rozpoczęły szczególne i serdeczne podziękowania za pięcioletnią kadencję na stanowisku dyrektora szkoły dla Pani Anny Augustyńskiej-Czerwińskiej z życzeniami spełniania marzeń i planów we wszystkich sferach życia – zawodowego i osobistego.

Szkolna społeczność wyraziła również swą wdzięczność Pani Monice Rachwał za ogrom pracy, zaangażowanie i poświęcenie, w zastępowaniu dyrektora szkoły od kwietnia do sierpnia roku szkolnego 2018/2019.

Ten rok szkolny będzie obfitował w zmiany i na pewno będzie ogromnym wyzwaniem dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz Pani Justyny Pitas, która w tym roku szkolnym będzie pełniła funkcję Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Pani dyrektor Justyna Pitas serdecznie powitała zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, a przede wszystkim uczniów i tym samym zainaugurowała rok szkolny 2019/2020 w ZSOiT w Wojkowicach. W słowach skierowanych do szkolnej społeczności zwróciła uwagę na wartości: współpracę, empatię, dążenie do sukcesu, ale też odwagę, by nie bać się porażki, bo ona również może mieć wymiar edukacyjny. Życzyła maturzystom wytrwałości w przygotowaniach do egzaminu maturalnego i zawodowego, a pierwszoklasistom powodzenia w nowej szkole.

Dzisiejszą uroczystość zaszczycili swą obecnością:

– przedstawicielka Starosty Będzińskiego – Pani Bożena Łapaj – Radna Powiatu Będzińskiego, która odczytała list Starosty skierowany do nauczycieli i uczniów, zwłaszcza uczniów klas  pierwszych,

– przedstawiciel Burmistrza Miasta Wojkowice – Pan Marek Skrobek – Skarbnik Miasta Wojkowice, który życzył sukcesów uczniom i wytrwałości nauczycielom,

– przedstawiciele służb mundurowych:

   – Pan Inspektor Arkadiusz Więcek – Komendant Powiatowy Policji w Będzinie, który podkreślił wagę wzorców i autorytetów we współczesnym świecie oraz zadeklarował współpracę Policji w Będzinie ze Szkołą,

   – młodszy brygadier Pan Krzysztof Rok – przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie,

Pani Janina Jagodzik – emerytowana nauczycielka, przyjaciel szkoły oraz wieloletnia Radna  Powiatu Będzińskiego.

Uczennice i uczniowie klasy II LTG i IV TAK pod kierunkiem p. Karoliny Mosur i p. Bożeny Łabacz przygotowali część artystyczną, w której podkreślili wyjątkowość naszej szkoły i podziękowali swoim nauczycielom. Odwołali się do pamięci o przeszłości, bo wrzesień kojarzy się nie tylko z zakończeniem wakacji, powrotem do szkoły, cudownym babim latem, ale również z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Młodzież podkreśliła nasz szacunek i pamięć dla przeszłości i wiarę w przyszłość.

Uczniowie skierowali szczególnie ciepłe słowa do swoich koleżanek i kolegów, życzyli wszystkim, zarówno tym najstarszym, przyszłym maturzystom, by pełni energii do pracy przygotowywali się do egzaminu dojrzałości oraz egzaminów zawodowych. I tym, którzy dopiero zaczynają tę niezwykłą wędrówkę w murach naszej szkoły, uczniom klas pierwszych, zarówno liceum i technikum, po gimnazjum i po klasie ósmej, niech będzie to dla nich początek wielkich wyzwań, codziennej rzetelnej nauki, by krok po kroku zmierzać do wymarzonego celu.

Jak dobrze rozpocząć rok szkolny? Od czego zacząć? Od tego, co najważniejsze – od dobrego nastawienia, odwagi, uśmiechu i wiary w swoje możliwości. I tego życzymy całej szkolnej społeczności w nowym roku szkolnym 2019/2020!

Bożena Łabacz

GALERIA