Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Uśmiechnięci, pełni energii i entuzjazmu uczniowie naszej szkoły przywitali nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Anna Augustyńska – Czerwińska serdecznie powitała zaproszonych gości, którzy przybyli na uroczystość, a także  nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, a szczególnie uczniów klas pierwszych. Podczas tej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć: Pana Waldemara Andzel – Posła na Sejm RP, który jest absolwentem naszej szkoły, Burmistrza Miasta Wojkowice –Pana Tomasza Szczerbę, Dyrektor MOK –Panią Barbarę Pawlak, Panią Dorotę Kowalik – Radną Powiatu Będzińskiego oraz Pana Włodzimierza Trzcionkę  -Członka  Zarządu Powiatu Będzińskiego.

Goście przypomnieli w krótkich przemówieniach, jak ważną sprawą jest możliwość nauki w sprzyjających temu warunkach oraz jak istotne są dalsze wybory życiowe i edukacyjne uczniów szkół średnich. Życzyli maturzystom sukcesów, a pierwszoklasistom powodzenia w nowej szkole.

Uczniowie klasy II B, III A LO oraz II i III TAK w krótkim montażu słowno-muzycznym przypomnieli, że mimo iż wrzesień niezmiennie kojarzy się z ostatnimi promieniami letniego słońca, kasztanami, końcem wakacji i początkiem roku szkolnego, był czas, kiedy dzieci i młodzież nie poszły do szkoły. Wspominali, że nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r., kiedy to o świcie wojska niemieckie zaatakowały Państwo Polskie na lądzie, morzu i w powietrzu.

Wszystkim uczniom życzymy, aby rok szkolny 2018/19 był nie tylko czasem wytężonej pracy, ale także rozwoju zainteresowań i zdobywania inspirujących doświadczeń. Serdeczne życzenia kierujemy przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. Mamy  nadzieję, że nadchodzący rok szkolny przyniesie im wiele satysfakcji i zadowolenia z nauki.