VII Wojewódzka Gra Edukacyjna – Łebski Traper

Kolejna VII edycja Łebskiego Trapera jest już za nami. 16.05.2019r byliśmy świadkami wyjątkowej imprezy, w której wzięło udział 9 szkół, 12 drużyn, co stanowiło 96 uczestników.

Jak każdego roku i tym razem, gra  została objęta honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Będzińskiego Pana Sebastiana Szaleńca oraz przez Burmistrza miasta Wojkowice Pana Tomasza Szczerbę. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Grażyna Trzcionka przedstawiła zaproszonych gości oraz przywitała przyjezdne szkoły. Potem zabrał głos Burmistrz Wojkowic- Pan Tomasz Szczerba, kierując swoje słowa do uczestników,  życząc im wspaniałych wyników i wrażeń Wszystkie zadania jak i cała impreza zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach.

I tym razem pogoda nam sprzyjała. Zatem były emocje związane z zadaniami matematyki logicznej i takiej na co dzień. Był pokaz umiejętności zastosowania praw fizyki w zastosowaniu dnia codziennego. Bardzo ważnym elementem gry był bieg na orientację z zadaniami topografii i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnie zadanie postawione przed uczestnikami było jak zwykle bardzo wyczekiwane. Polegało ono na manewrowaniu prawdziwym samochodem w obecności instruktora nauki jazdy pomiędzy przeszkodami i zaparkowaniu samochodu.  Uczniowie świetnie się bawili, a nauczyciele zaciskali kciuki i dopingowali swoich podopiecznych.

Zwieńczeniem wysiłku było podsumowanie wyników, ogłoszenie zwycięzców, wręczenie  pucharów i dyplomów. Nie obyło się też bez podziękowań skierowanych do nauczycieli, którzy wzięli udział w naszej imprezie.

Wyniki Gry Edukacyjnej Łebski Traper:

I miejsce –  Szkoła Podstawowa z Rogoźnika – 60 pkt

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Mierzęcic – 58 pkt

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Siemoni – 56 pkt

Bieg na orientację :

I miejsce – Szkoła Podstawowa z Rogoźnika

II miejsce – Szkoła Podstawowa z Siemoni

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2  w Czeladzi – grupa gimnazjalna

Najlepszy kierowca:

Adrian Sośniok ze Szkoły Podstawowej w Siemoni

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy osiągniętych wyników. Podziękowania należą się również wszystkim nauczycielom, którzy pracowali podczas tego przedsięwzięcia. Dziękujemy za objęcie patronatem Panu Sebastianowi Szaleńcowi oraz Tomaszowi Szczerbie. Dziękuję wszystkim uczniom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach za funkcje, którą pełnili podczas wykonywanych zadań.

W Grze Edukacyjnej Łebski Traper – edycja VII udział wzięli:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi ( 2 zespoły ), Szkoła Podstawowa w Siemoni ( 2 zespoły ), Szkoła Podstawowa w Mierzęcicach, Szkoła Podstawowa w Sączowie, Szkoła Podstawowa w Bobrownikach, Szkoła Podstawowa w Dobieszowicach, Szkoła Podstawowa w Rogoźniku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach ( 2 zespoły).

GALERIA
Skip to content