Warsztaty w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie!

👮‍♀️👮‍♂️ Warsztaty w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie!
👮‍♀️ 24 listopada uczniowie klasy pierwszej i drugiej LO o ukierunkowaniu policyjno–prawnym wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach, które są ważnym elementem realizacji programu nauczania przygotowującego ich do zawodu policjanta.
👮‍♂️ Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczniów przez kom. Pawła Łotockiego, zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Siewierzu, a zarazem pracownika pedagogicznego LO w Wojkowicach. Następnie p. Paweł Łotocki przeprowadził zajęcia, podczas których zaprezentował uczniom specyfikę zawodu policjanta, młodzież miała okazję obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje Wydział Prewencji, broń używaną przez oddziały policji, a także przymierzyć wyposażenie policyjne, służące do zabezpieczeń imprez masowych.
👮‍♂️ Na warsztatach z kryminalistyki prowadzonych przez asp. sztab. Roberta Grochowinę uczniowie dowiedzieli się, jakie ślady biologiczne zostawiają sprawcy na miejscu zdarzenia i jakich metod używa policja w celu ich wykrycia.
👮‍♂️ Oficer Prasowy KPP w Będzinie – st. sierż. Marcin Szopa przybliżył cele i strukturę policji oraz kryteria przyjęcia do pracy w służbach mundurowych. W trakcie wizyty licealiści mogli zadawać pytania, czy osobiście usiąść za kierownicą radiowozu.
👮‍♂️ Na zakończenie miłym zaskoczeniem była wizyta Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie – insp. Arkadiusza Więcka, który zachęcał do wstępowania w szeregi będzińskiej policji, oczywiście po skończeniu szkoły.
👮‍♀️👮‍♂️ Wielu uczniów umocniło swoje przekonanie, że praca w policji jest dobrym pomysłem na karierę zawodową. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom KPP w Będzinie za pomoc w organizacji warsztatów. 💐😊
Skip to content