Witamy naszą wolontariuszkę z Niemiec!

Od października gości w Klubie Integracji Europejskiej nowa Wolontariuszka Franziska Globisch, która realizuje projekt „Schuman Volunteers = Active Citizens” w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS). Organizacją koordynującą jest  współpracująca od wielu lat z naszą szkołą Polska Fundacja im. Roberta Schumana w Warszawie.
Franziska przyjechała z Niemiec z Gütersloh koło Bielefeld i przez najbliższe dziewięć miesięcy będzie realizować w naszej szkole różnorakie zadania, takie jak tandemy językowe, prezentacje tematyczne, warsztaty, spotkania europejskie, przygotowanie wyjazdu na coroczną Paradę Schumana. Będzie również prowadzić zajęcia w Centrum Młodzieżowym „Tlen”.  
Franziska jest niezwykle aktywną, uzdolnioną muzycznie i plastycznie dziewczyną – już na starcie włączyła się w artystyczne życie szkoły, organizując próby naszego nowego zespołu muzycznego. Już w najbliższym czasie usłyszymy  efekt ich pracy.
W listopadzie do Franziski dołączy druga wolontariuszka Syuzanna Voskanyan z Armenii. Z niecierpliwością czekamy na jej przybycie. Mamy nadzieję, że obie wolontariuszki poczują się dobrze w naszym kraju, a zwłaszcza w naszej szkole. Dużym ułatwieniem komunikacyjnym jest to, ze  płynnie posługują się językiem angielskim, Syuzanna również francuskim i rosyjskim, a Franziska rozumie język polski (jej rodzice pochodzą z Polski).
Mamy nadzieję, że Franziska i Syuzanna wniosą do pracy naszej szkoły wiele nowych inicjatyw, a przede wszystkim pozytywnej energii.
Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do kontaktu z dziewczynami, które na co dzień można znaleźć  w Szkolnym Ośrodku Kariery na II piętrze. W razie pytań proszę kontaktować się z p. Anną Gajdką.

Hi my name is Franzi, I'm 19 years old and am working in the Wojkowice School since the beginning of October. I just graduated from school back in Gütersloh, Germany. After my graduation I wanted to go abroad in order to gain new experiences and enrich my understanding of the world. I took this opportunity to get insight into another country in order to begin to understand the diversity of human culture. I have always been interested in working in groups and preparing cultural events and activities for others. Being a part of the school in Wojkowice gives me the opportunity to teach those who are ready to learn and motivate others. As a creative person I really like to take part in artistic activities, especially together with other people to improve everyone's understanding and skill. I want to share my German culture, and learn to transcend the various traditions and culture of both countries, while still presenting my german background via prasentations to enlighten others. Later in my life I want to study psychology and try my best to improve my skills by working with children and youngsters with social difficulties.
 

Więcej w dziale:
KLUB INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ

Skip to content