Wizyta architektów w Śląskim Centrum Ogrodniczym w Świerklańcu

18 września grupa architektów naszego technikum w ramach zajęć lekcyjnych wybrała się na wycieczkę do Śląskiego Centrum Ogrodniczego w Świerklańcu. Mogliśmy również zwiedzić XIX w. park krajobrazowy.

Widzieliśmy bardzo piękny ogród pokazowy, w którym połączono kilka stylów projektowania ogrodów m.in. np. styl japoński i angielski. Były one niewyobrażalnie pięknie i tworzyły cudowny widok. Poznaliśmy wiele nowych roślin zielnych oraz drzewiastych były to np. Weigela florida – krzewuszka cudowna, Glyceria maxima – manna mielec, Sedum album – rozchodnik biały, Pinus mugo – sosna górska, Aruncus dioicus – parzydło leśne. Mieliśmy możliwość dokładnej obserwacji cech morfologicznych kwiatów, krzewów i drzew, które znajdują się w tamtejszym ogrodzie.

W Centrum Ogrodniczym znajduje się także sklep zoologiczny. Była tam kolorowa papuga oraz szalone lemury. Zwróciliśmy uwagę na wodospad z małym jeziorkiem, w którym znajdowały się ryby z bajkowymi kolorami łusek. Około godziny 12.00 wybraliśmy się do parku, aby zobaczyć i poznać nowe gatunki drzew liściastych i iglastych. Nie mogliśmy oprzeć się pokusie utrwalenia na fotografiach pięknych darów przyrody.

Wyjazd podobał się wszystkim uczestnikom wycieczki i mamy nadzieję, że za kilka miesięcy jeszcze raz odwiedzimy Śląskie Centrum Ogrodnicze w Świerklańcu.

GALERIA
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
Skip to content