Wizyta klasy II a w Sądzie Rejonowym w Będzinie

11 października uczniowie klasy II a LO o kierunku policyjno-prawnym odbyli wizytę w Sądzie Rejonowym w Będzinie. Pani Sędzia Agnieszka Czarnecka-Wnuk przedstawiła strukturę i tryb funkcjonowania sądownictwa w Polsce oraz przykłady spraw toczących się przed sądem, wraz z możliwymi konsekwencjami prawnymi dla sprawców za popełnione czyny. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzić symulację posiedzenia sądu, podczas której wcielali się w sędziów, świadków, poszkodowanych, oskarżonych i oskarżycieli. Cały symulowany proces zakończył się ogłoszeniem sprawiedliwego, choć surowego wyroku.
Następnie uczniowie obserwowali kolejne rozprawy dotyczące m. in. posiadania i rozprowadzania narkotyków, wypadku komunikacyjnego, wysłuchaliśmy także uzasadnienia do wyroku sądu skazującego na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
Zajęcia w istotny sposób przyczyniają się do poszerzenia wiedzy z zakresy wymiaru sprawiedliwości oraz są pomocne w pozyskania przez uczniów informacji niezbędnych do podjęcia decyzji dotyczących ich przyszłej kariery zawodowej.

Bartłomiej Czyż

GALERIA
KLASA POLICYJNO – PRAWNA
Skip to content