Wolontariusze Centrum Wolontariatu wyróżnieni statuetką w wojewódzkim konkursie „Lider Dobroczynności”

Wolontariusze Centrum Wolontariatu działającego w ZSOiT w Wojkowicach od wielu lat aktywnie działają na rzecz potrzebujących. Głównym celem funkcjonowania Centrum Wolontariatu w Wojkowicach jest rozwijanie wśród uczniów postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka zgodnie z ideą: Volontarius – znaczy dobrowolny, ochotniczy, chętny…
Nasi wolontariusze nie boją się wyzwań, dlatego ich zaangażowanie zostało docenione – Szkolne Centrum Wolontariatu w ZSOiT w Wojkowicach kolejny już raz otrzymało wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „Lider Dobroczynności”.
W dniu 04 czerwca 2019 r w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi,  odbyło się podsumowanie V Edycji Konkursu dla Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Śląskiego, na najlepiej zorganizowane akcje społeczne dla lokalnej społeczności zrealizowane w roku 2017- 2018 w pod hasłem „LIDER DOBROCZYNNOŚCI”.
W konkursie wzięło udział wiele grup wolontaryjnych min. z Pszczyny, Bielska – Białej, Cieszyna, Żywca, Jaworzna, Katowic, Lublińca, Żor, Dąbrowy Górniczej, Bytomia, Mikołowa.
Podczas uroczystej gali nagrodzono kilka szkół z województwa śląskiego, w tym właśnie nasze Centrum Wolontariatu!
W uroczystej gali wręczania nagród wzięli udział Kinga Kowalska i Dawid Raczek wraz z opiekunem wolontariatu Lidią Musiał.
Zaszczytne wyróżnienie jest ważne dla wszystkich wolontariuszy, ponieważ w szereg działań realizowanych na rzecz potrzebujących w naszym mieście, jest zaangażowana cała rzesza młodych, aktywnych ludzi.
Możliwość pomocy innym oraz uśmiech i radość tych, którzy oczekują pomocy, jest największą nagrodą dla każdego wolontariusza, który nie przelicza czasu i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż wolontariat to dobrowolna, bezpłatna i świadoma działalność na rzecz drugiego człowieka, dlatego mottem naszych działań stały się słowa piosenki Stanisława Sojki: „…życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to jest by bezczynnie stać, lecz aby żyć – siebie samego trzeba dać…”

                                                                                                      Lidia Musiał (B. Ch.)

GALERIA
SZKOLNE CENTRUM WOLONTARIATU
Skip to content