Wszechstronne przygotowanie do służby przyszłych policjantów w LO w Wojkowicach

W dniach 7 i 8 marca 2011, uczniowie klas Ia i II b naszego LO o kierunku policyjno-prawnym wraz z wychowawcami – p. Karoliną Mosur, p. Bożeną Gwóźdź oraz opiekunem klasy pierwszej asp. szt. Mariuszem Zoniem, wzięli udział w zajęciach ze strzelectwa sportowego i bojowego organizowanych na strzelnicy w Chorzowie.
Szkolenie składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Na wstępie, instruktor strzelania zapoznał uczestników zajęć z budową broni, ogólnymi zasadami bezpieczeństwa podczas strzelania oraz z zasadami zachowania i postępowania na stanowisku strzeleckim.
Policjant – opiekun klasy wyjaśnił główne zasady stosowania broni w pracy policji.
Następnie przystąpiono do najbardziej oczekiwanego momentu. Uczniowie podzieleni na czteroosobowe grupy mogli podjąć pierwsze próby…
Różne efekty pierwszego kontaktu z bronią widoczne były na indywidualnych tarczach strzeleckich, lecz wrażenia i emocje wszystkich strzelających – podobne. Oto niektóre z nich:

„Zajęcia na strzelnicy były bardzo atrakcyjnym sposobem spędzenia czasu dla uczniów naszego kierunku policyjno-prawnego. Na początku zapoznaliśmy się z założeniami teoretycznymi, potem przeszliśmy do zajęć praktycznych. Każdy z nas wykonał po 15 strzałów w pozycji leżącej. Chciałabym, aby takie lekcje odbywały się częściej i pozwoliły nam wyszkolić się na wyborowych strzelców”

Agnieszka Boral, kl.II b

„Mam bardzo pozytywne wrażenia z pobytu na strzelnicy. Bardzo podobał mi się instruktor, ponieważ był niesamowicie doświadczony, a jednocześnie dowcipny i sympatyczny. Mam zamiar jeszcze kiedyś odwiedzić strzelnicę.”

Kamil Konik, kl II b

„Wyjazd na strzelnicę to fantastyczny pomysł. Zostaliśmy zapoznani z podstawowymi zasadami strzelectwa sportowego. Zajęcia były przeprowadzone w miłej atmosferze. Miałem okazję poznać czynności związane z obsługą broni łączące się z kierunkiem, który wybrałem.”

Paweł Zdziarski, kl. II b

„Wizyta na strzelnicę wyzwoliła w nas pozytywne emocje. Poznaliśmy podstawowe elementy i zasady strzelania z broni sportowej. Każdy z nas oddał 15 strzałów. Wydaje się, że to mało, ale w rzeczywistości zajęło nam to sporo czasu.”

Bartek Janikowski, klasa I a

GALERIA