XII Targi Pracy w Wojkowicach

Kolejny już raz w Wojkowicach odbyły się Targi Pracy, skierowane do mieszkańców naszego miasta – osób młodych poszukujących zatrudnienia na okres wakacji, jak i bezrobotnych i poszukujących pracy.
Organizatorem Targów – jak co roku – był Szkolny Ośrodek Kariery działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach oraz Młodzieżowe Centrum Kariery Radzionkowie.
W tegorocznych Targach udział wzięło 19 wystawców w tym: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Powiatowe Urzędy Pracy z Będzina, Bytomia i Piekar Śl. Punkty Pośrednictwa Pracy z Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Młodzieżowe Centrum Kariery w Radzionkowie, Agencje Pracy Tymczasowej, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Policja w Będzinie oraz pracodawcy prywatni.
W sumie w Targach Pracy uczestniczyło 19 wystawców.
Wystawcy zaprezentowali ponad 2000 ofert zatrudnienia, zarówno w kraju jak i za granicą. Wśród krajowych ofert pracy najczęściej pojawiały się oferty stanowiska pracy: pracownik ogólnobudowlany, kucharz, pracownik działu sprzedażowego, operator wózka widłowego, pracownik produkcji, operator maszyn, kasjer, pracownik hali, telefoniczny doradca klienta sprzątaczka, , natomiast wśród ofert pracy za granicą – pracownik produkcyjny, pielęgniarka, magazynier, kierowca autobusu, przewodnik wycieczek, spawacz, nauczyciel.
Odwiedzający Targi chętnie korzystali z możliwości konsultacji indywidualnych. Pojawiały się pytania o zasady dotyczące pracy w ramach umowy zlecenia, oferowane przez pracodawców stawki godzinowe, a także o formalności związane z uzyskaniem książeczki do celów sanitarno – epidemiologicznych.
Targi Pracy to jeden z elementów wsparcia mieszkańców naszego miasta w zakresie aktywizacji zawodowej. Mieszkańcy, którzy nie mogli uczestniczyć w Targach, mogą zobaczyć oferty pracy na stronie organizatora   Szkolnego Ośrodka Kariery w Wojkowicach http://www.lowojkowice.eu/aktualnosci-szkolnego-osrodka-kariery.html  oraz Urzędu Miasta w Wojkowicach  http://www.wojkowice.pl/  
Organizator Targów – doradca zawodowy Lidia Musiał, wykaz ofert przekazała również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wojkowicach.

 

GALERIA

Więcej w dziale:
SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

Skip to content