XVI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W tym roku już po raz szesnasty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Siewierzu organizowany pod patronatem Dyrektora Delegatury w Sosnowcu, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Starosty Powiatu Będzińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz oraz British School – Szkoły Języków Obcych w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu.

W konkursie uczestniczyło wiele utalentowanych wokalistów i wokalistek z okolicznych szkół. Oceniani byli w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W składzie jury zasiadły osoby sprawujące patronat nad konkursem, jak również specjaliści z wykształceniem muzycznym. Wykonawcy reprezentowali naprawdę wysoki poziom.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica naszej szkoły – Milena Wiśniewska z klasy III Technikum. Wykonała ona chwytającą za serce piosenkę „Maman” z repertuaru Louane. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano dwa grand prix, miejsca pierwszego nie przyznano, a miejsce drugie wyśpiewała dla nas Milena. 

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, z których główną nagrodą był kurs języka angielskiego, a poza tym wspaniałą przygodą był sam udział w festiwalu i wspólna zabawa wszystkich uczestników w trakcie przerwy konkursowej. W oczekiwaniu na werdykt jury wszyscy razem śpiewali, grali na instrumentach i wspólnie tańczyli.

Ewa Budzowska