Zimowy sport – radość i zdrowie…

W środę  22.02. 2012r. grupa uczniów Naszej Szkoły  wzięła udział w wyjazdowych zajęcia sportowych. Technikę jazdy na nartach oraz na snowbordzie doskonaliliśmy na stokach Wisły Jawornika.
Wybraliśmy sprawdzoną już stację narciarską Soszów. To jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Wiśle.
Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał  (w ramach przypomnienia) Dekalog Narciarza i zobowiązał się do przestrzegania zawartych w nim zasad. Zdecydowaną większość grupy stanowili narciarze, tylko dwie osoby zjeżdżały na snowboardzie.
Pod czujnym okiem opiekunów – nauczycieli wf p. Marioli Koch – Wyderki i p. Radosława Rabusa zjeżdżaliśmy trasami o różnym stopniu  trudności (zieloną, niebieską, czerwoną i czarną), korzystając z wyciągu kanapowego oraz orczyka podwójnego. Najczęściej zjeżdżaliśmy trasą nr 3 – niebieską. To trasa dla osób dobrze już czujących się na nartach lub na snowbordzie, na której skutecznie można było ćwiczyć wybrane elementy zjazdu.
Podczas przerw  – w ramach karnetu – mogliśmy skorzystać z posiłku serwowanego w punkcie gastronomicznym przy stacji dolnej wyciągu.
Po prawie 6 godz. szusowania,  zmęczeni, ale zadowoleni  z aktywnie spędzonego czasu  wracaliśmy do domu. Nawet jednodniowy wyjazd może być okazją do doskonalenia umiejętności jazdy na nartach  czy desce, a co za tym idzie promowania zdrowego stylu życia.
W miarę możliwości pogodowych będziemy chcieli jeszcze raz w tym sezonie wyjechać i poszusować na nartach w Wiśle.
 
"Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w wyjazdowych zajęciach sportowych".

                                                 

Nauczyciele wychowania fizycznego
 

GALERIA
 

Więcej w dziale:
SPORT