Eliminacje szkolne XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku architektura krajobrazu.

Tradycyjnie, w drugiej połowie października, w jesienny deszczowy poranek uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnych eliminacjach XLI  edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku architektura krajobrazu.Uczestniczymy w nich od dawna, czyli od 2010 roku, kiedyblok architektura krajobrazu dołączył po raz pierwszy na stałe do kalendarza OWiUR.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie odpowiadali na 50 pytań testowych związanych z szeroko pojętym zagospodarowaniem przestrzeni oraz na 10 pytań z ekonomiki i organizacji przedsiębiorstw. W drugim dniu olimpiady uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami z zakresu projektowania nawierzchni z kostki brukowej, dendrologii oraz sadzenia róż. Zwycięzcą szkolnych eliminacji został Tomek Wójcik – uczeń kl. III technikum, który  zdobył kwalifikacje do reprezentowania szkoły.

Udział w Olimpiadzie jest dla naszej młodzieży pożyteczną formą edukacji o dużych walorach samokształceniowych, integruje  wiedzę zawodową oraz stanowi mobilizujący sprawdzian przed  egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Serdecznie gratulujemy  Tomkowi  i czekamy na kolejny sukces w kwietniu.

                                  Mariola Kubica   (E.K.)

GALERIA
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
Skip to content